Уряд виділить 1,5 млрд державної субвенції на облаштування укриттів в закладах освіти

urjad vidilit 15 mlrd derzhavnoyi subvenciyi na oblashtuvannja ukrittiv v zakladah osviti 4c10a1d - Уряд виділить 1,5 млрд державної субвенції на облаштування укриттів в закладах освіти

Уряд затвердив Постанову щодо надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів та облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.

Як зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, наразі близько 30% закладів загальної середньої освіти в Україні не мають укриттів. На облаштування безпечних умов Уряд ухвалив рішення щодо виділення державних коштів, які надійдіть до місцевих бюджетів, розподілившись між областями на основі даних про кількість учнів, які навчаються на дистанційному та змішаному форматі.

Укриття облаштують в опорних закладах освіти, де загальна чисельність учнів становить не менше 200 осіб, а інших ЗЗСО — не менше 350 осіб. За рахунок субвенції будуть обладнані захисні споруди у тих закладах освіти, які їх не мають, або мають укриття, які потребують капітального ремонту.

Очільник МОН повідомив, що на закупівлю шкільних автобусів також передбачено 1 млрд гривень державної субвенції. Спеціально обладнанні для перевезення маломобільних груп населення автобуси будуть використовуватися для підвезення здобувачів освіти та педагогічних працівників до закладів освіти, у яких освітній процес організовано за очною та змішаною формою навчання та які обладнанні укриттями. Кошти також спрямують на реалізацію проєктів, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом захисних споруд цивільного захисту у ЗЗСО.

Шкільні автобуси отримають заклади освіти у такій почерговості:

  • опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менше 100 осіб, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії російської федерації або передані на військові потреби;
  • опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менше 200 осіб, у яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де заклади освіти зруйновані або пошкоджені;
  • опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менше 200 осіб, які будуть утворені протягом 2023 року;
  • інші опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менш як 200 осіб;
  • інші ЗЗСО з кількістю учнів не менше 100 осіб, які оптимізовані, об’єднані, реорганізовані або будуть оптимізовані, об’єднані або реорганізовані протягом 2023 року.

Підписатись

Школи, де освіту здобувають діти з особливими освітніми потребами, мають пріоритетне право на забезпечення автобусами.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *