Освітній комітет ВР пропонує повернути ДПА

osvitnij komitet vr proponuye povernuti dpa cae0c1a - Освітній комітет ВР пропонує повернути ДПА

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій пропонує повернути державну підсумкову атестацію (ДПА) в систему оцінки знань школярів.  

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ сказав голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

“На жаль, вимушений констатувати, що в Україні централізованої ефективно працюючої системи зрізу освітніх втрат або досягнень майже не існує. Єдине — ЗНО або НМТ можна вважати системою освітньої аналітики або оцінки освітніх досягнень, тому що це все-таки механізм вступу до університетів, а не механізм, який тестує знання на виході зі школи. Тому один із законопроєктів, який зареєстрований нашим Комітетом і на найближчому засідання ВР ми очікуємо на розгляд, – це проєкт про повернення державної підсумкової атестації, яка могла б стати одним з елементів цієї системи загальнонаціонального оцінювання знань”, – сказав Бабак.

Підписатись

Він додав, що в травні Комітет проведе слухання, присвячені освітнім втратам і вимірюванням освітніх розривів.

Наразі, за словами Бабака, при оцінці освітніх втрат або досягнень Україна покладається на дані досліджень, які проводить OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку), зокрема на дослідження PISA, яке проводиться кожні 4 роки для оцінки знань школярів у віці 15 років.

Останнє дослідження PISA було проведене у жовтні 2022 року, детальний аналіз результатів буде у жовтні 2023.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *