Зброя сповільненої дії: як Росія використовує освіту проти українських дітей

zbroja spovilnenoyi diyi jak rosija vikoristovuye osvitu proti ukrayinskih ditej 952cb54 - Зброя сповільненої дії: як Росія використовує освіту проти українських дітей

За різними оцінками близько мільйона дітей залишаються на окупованій території України, частина з них була депортована на територію росії. Доступ до навчання за українськими освітніми програмами для них закритий. Натомість у запропонованих їм російських підручниках – нав’язування російської ідентичності і заклики жертвувати собою на полі бою заради росії.

росіяни перетворюють освіту на один з видів зброї, яким вони знищують українську ідентичність. російські шкільні підручники, виховні заходи та навчальний процес за російськими стандартами – це «важка артилерія» сповільненої дії, яка буде впливати на свою ціль навіть після перемоги та деокупації.

6 квітня відбулась спеціальна подія на тему: «Зброя сповільненої дії: як росія використовує освіту проти українських дітей і що з цим робити Україні?».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Підписатись

Обговорювались питання:

– Які цілі переслідує росія, впроваджуючи федеральні освітні стандарти для школярів на окупованих територіях України?

– Скільки часу потрібно окупантам, щоб перетворити юних українців на «універсальних солдатів» росії?

– Повернення депортованих дітей до України і реінтеграція дітей, які перебувають в окупації з 2014 року – дві сторони однієї медалі. Чи готова Україна до цього виклику?

– Що переживають викрадені росіянами діти і які практичні проблеми, пов’язані з їх поверненням в Україну – досвід журналістів, які допомогли вибратися вивезеним дітям.

– Що можна зробити вже зараз, доки триває війна, і які напрацювання державі та громадянському суспільству варто мати, коли війна закінчиться?

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *