На сайті Президента зареєстровано петицію щодо впровадження обов’язкового впровадження статевого виховання в системі освіти

na sajti prezidenta zareyestrovano peticiju shhodo vprovadzhennja obovjazkovogo vprovadzhennja statevogo vihovannja v sistemi osviti f20a6c1 - На сайті Президента зареєстровано петицію щодо впровадження обов’язкового впровадження статевого виховання в системі освіти

9 лютого 2023 року на сайті Президента України зареєстровано петицію з вимогою впровадити обов’язкове статеве виховання в систему освіти — у початковій, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах. Ініціатором проєкту є громадський альянс «Політична дія жінок» та експертний ресурс «Гендер в деталях».

«В умовах величезної кількості інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагує насильство. Через відсутність навичок аналізу інформації діти сприймають усе за чисту монету і не розуміють, яку відповідальність за свої діяльність та бездіяльність вони можуть нести», — йдеться у тексті петиції.

Підписатись

Ініціатори документа пояснюють, що діти повинні знати про фізіологічні та психологічні зміни, що пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, знати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди.

Автори петиції переконані, що впровадження статевого виховання в систему освіти сприятиме підвищенню обізнаності молоді, знизить ризики насильства, кількість підліткових вагітностей, підвищить вік першого статевого акту.

“Нам необхідна адекватна сексуальна освіта дітей – відповідна їхньому віку, починаючи з 2–3 років, і далі, протягом усього освітнього процесу, спрямована на безпеку і виховання культури згоди“, – зазначає головна редакторка «Гендер в деталях» Тамара Злобіна.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *