Чи мають репетитори сплачувати податки: роз’яснення ДПС

chi majut repetitori splachuvati podatki rozjasnennja dps 9c817de - Чи мають репетитори сплачувати податки: роз’яснення ДПС

З 1 січня розпочався процес  декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, про що повідомило Головне управління ДПС у Рівненській області.

Репетитор – це викладач, який дає приватні уроки, що можуть бути як індивідуальними, так і груповими. До репетиторських послуг окрім навчання також можуть входити написання рефератів, курсових, контрольних та дипломних робіт тощо.

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 %.

Декларація про майновий стан та доходи, отримані у 2022 році, подається до 1 травня 2023 року в електронному вигляді. Отримати безоплатну консультацію щодо порядку заповнення документа можна отримати в Центрі обслуговування платників за місцем проживання декларанта.

Підписатись

Відповідно до чинного законодавства, репетитори мають сплатити до 1 серпня 2023 року суму податкових зобов'язань на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену у річній податковій декларації.

Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою-підприємцем, він обов’язково повинен подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2023 року за місцем податкової реєстрації або онлайн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *