Які найпопулярніші у 2023 році спеціальності серед абітурієнтів-бюджетників

jaki najpopuljarnishi u 2023 roci specialnosti sered abituriyentiv bjudzhetnikiv 86c1b81 - Які найпопулярніші у 2023 році спеціальності серед абітурієнтів-бюджетників

Найпопулярнішими спеціальностями, для яких встановили найвищий пороговий бал, цьогоріч виявилися "Комп'ютерні науки" (понад 30 тисяч заяв), "Філологія" (27,6 тисяч) та "Право" (майже 26 тисяч).

Про це повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.

Загалом до українських вишів надійшло понад 470 тисяч заяв на бюджет.

Найпопулярнішими спеціальностями, для яких встановили найвищий пороговий бал, цьогоріч виявилися "Комп'ютерні науки" (понад 30 тисяч заяв), "Філологія" (27,6 тисяч) та "Право" (майже 26 тисяч). Про це повідомив міністр освіти Оксен Лісовий. Загалом до українських вишів надійшло понад 470 тисяч заяв на бюджет. Топ спеціальностей, на які вступили навчатися на бюджет очолюють середня освіта (випускники можуть працювати вчителями, репетиторами, науковцями, PR-менеджерами тощо), комп’ютерні науки та медицина. Варто зазначити, що під час вступу на бюджет діють дві конкурсні пропозиції: відкрита, коли кількість бюджетних місць визначають не одразу, а на підставі кількості вступників, які мають найвищі бали; фіксована: заздалегідь відома кількість бюджетних місць державного та регіонального замовлення. Найвищий пороговий бал на бюджетні місця був встановлений при вступі за відкритими конкурсними пропозиціями на: стоматологію (187.120); політологію (180.750); міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (180.500). При вступі за фіксованими конкурсними пропозиціями найвищий пороговий бал був на біологію та біохімію, міжнародні відносини та політологію.

Топ спеціальностей, на які вступили навчатися на бюджет очолюють середня освіта (випускники можуть працювати вчителями, репетиторами, науковцями, PR-менеджерами тощо), комп’ютерні науки та медицина.

Варто зазначити, що під час вступу на бюджет діють дві конкурсні пропозиції:

  • відкрита, коли кількість бюджетних місць визначають не одразу, а на підставі кількості вступників, які мають найвищі бали;
  • фіксована: заздалегідь відома кількість бюджетних місць державного та регіонального замовлення.

Найвищий пороговий бал на бюджетні місця був встановлений при вступі за відкритими конкурсними пропозиціями на:

  • стоматологію (187.120);
  • політологію (180.750);
  • міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (180.500).

При вступі за фіксованими конкурсними пропозиціями найвищий пороговий бал був на біологію та біохімію, міжнародні відносини та політологію.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *