Як захистити свої мовні права: рекомендації експерта

jak zahistiti svoyi movni prava rekomendaciyi eksperta cdd0463 - Як захистити свої мовні права: рекомендації експерта

За 9 місяців 2023 року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло понад 3 тисячі звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Як захистити свої мовні права розповідає секретарка Освітнього комітету Верховної Ради України Наталя Піпа.

Експертка наголосила, що громадяни України мають право на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя. В разі порушення мовних прав, існує декілька способів, як їх відстояти:

  • Подати скаргу до Уповноваженого із захисту державної мови: заповнити спеціальну форму для скарг на сайті Уповноваженого з питань мови, в якій викласти суть скарги, надати свої дані та дані порушника. Скаргу можна надіслати на поштову (01001, м. Київ, провулок Музейний 12) та/чи електронну адресу Уповноваженого ([email protected]). В цьому випадку електронний цифровий підпис не обов'язковий, достатньо фото/сканкопії скарги. В цьому випадку електронний цифровий підпис не обов'язковий, достатньо фото/сканкопії скарги.
  • Підписатись

  • Звернутися в профільні інстанції, які також контролюють виконання мовного законодавства, зокрема до освітнього омбудсмена, який контролює питання мови в освіті на державному рівні, Українського центру оцінювання якості освіти, що здійснює контролює питання мови у вищій освіті, Департаментів освіти обласних військових адміністрацій, що контролюють питання мови у дошкільній та шкільній освіті.
  • Скерувати звернення у декілька органів, уповноважених здійснювати захист і контроль щодо застосування державної мови.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *