У Києві відбудеться виставка картин, що поєднують вірменську абетку та петриківський розпис

u kiyevi vidbudetsja vistavka kartin shho poyednujut virmensku abetku ta petrikivskij rozpis 5c8f798 - У Києві відбудеться виставка картин, що поєднують вірменську абетку та петриківський розпис

29 квітня в Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна виставка авторських творів української художниці Марини Саркісян «ПТАХОПИС та ХАЧКАРИ в обіймах петриківського розпису». Для широкого загалу виставка буде доступна з 30 квітня. 

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики

У роботах представлені дві нематеріальні культурні спадщини ЮНЕСКО: вірменські хачкари (різьблені кам’яні стели), а також український петриківський розпис. Вірменська писемність також внесена до ЮНЕСКО.

Для художниці петриківський розпис – це українська душа, яка зливається з вірменським корінням її роду, а хачкари – це символ і серце Вірменії.

u kiyevi vidbudetsja vistavka kartin shho poyednujut virmensku abetku ta petrikivskij rozpis 62d386d - У Києві відбудеться виставка картин, що поєднують вірменську абетку та петриківський розпис

Марина Саркісян – українська художниця вірменського походження. Майстер декоративно-прикладного мистецтва, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Спілки дизайнерів України. Викладачка образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва та каліграфії в Академії мистецтва краси м. Києва. Володарка багатьох дипломів та нагород, зокрема ювілейного знака-ордену Велика Україна «25 років незалежності» За вагомий внесок культурної і мистецької діяльності в розбудові України.

Підписатись

Працює в різних жанрах, але перевагу віддає декоративному петриківському розпису, втілюючи його на різноманітних матеріалах: папері, дереві, склі, тканині, розписує інтер’єри. Художниця має кілька серій картин – «Берегиня», «Натюрморти в петриківському обрамленні» «Вірменські Хачкари у петриківському розписі», «Рутенія в обіймах петриківського розпису». 

Адреса: м. Київ, вулиця Володимирська, 24. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *