До яких наслідків може призвести повільна вакцинація освітян: коментар експерта

do jakih naslidkiv mozhe prizvesti povilna vakcinacija osvitjan komentar eksperta ac1377a - До яких наслідків може призвести повільна вакцинація освітян: коментар експерта

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік, а Наразі провакциновано лише близько 30% вчителів. Такий повільний процес щеплення загострює ситуацію навколо нового освітнього процесу, який може перейти до дистанційного формату в залежності від рівня епідеміологічної небезпеки та кількості вакцинованих вчителів.

Як зауважила співзасновниця громадської організації «Батьківський контроль», «СМАРТ ОСВІТА», експертка з питань шкільної освіти Оксана Макаренко під час ефіру на Громадському радіо, що повільна вакцинація педагогів може спричинити конфліктні ситуації між вчителями та батьками, оскільки всі втомлені від дистанційного навчання.

Отримуйте актуальні новини освіти

«Батьки хочуть повернути дітей до школи і спокійно піти на роботу, але зараз така ситуація, що Кабмін дав розпорядження, що тільки ті школи, де понад 80% вчителів вакциновано можуть відкриватись в офлайн форматі, а всі решта у кого менше % вакцинованих мають перейти на дистанційне навчання. Ситуація і досі невизначена, але на мою думку, це може спричиняти конфлікти між педагогами і батьками, оскільки частина педагогів ще не вакциновані», – наголошує Макаренко.

Вона також зазначає, що вакцинація є добровільною, та ніхто не має права змушувати вчителів вакцинуватись. Однак в будь-якому випадку винні будуть нещеплені педагоги, що може приводити до булінгу та акцій протесту.

Експерт зазначає, що з початком навчального року всі учасники освітнього процесу мають пам’ятати про заходи безпеки, які були до вакцинації.

«Я вважаю, що за цей час можна було розробити хороші методики для вчителів щодо дистанційного навчання, подбати про те, щоб провести інтернет там де його нема, закупити гаджети для вчителів, нормальні комп’ютери, щоб можна було безболісно переходити на дистанційну форму навчання і на очну, щоб не було таких втрат у знаннях і оцінках дітей», – зауважує Макаренко.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *