Роман Грищук про необхідність профільної освіти

roman grishhuk pro neobhidnist profilnoyi osviti ce02efc - Роман Грищук про необхідність профільної освіти

З 2027 року в Україні впроваджується трирічна старша профільна школа: 10, 11 та 12 класи, що передбачається концепцією реформи Нової української школи. Член освітнього комітету Верховної Ради Роман Грищук під час інтерв’ю для 24 каналу, виразив думку щодо необхідності профільної освіти, що надасть змогу випускникам шкіл свідомо обирати майбутню професію.

Завдяки впровадженню профільної школи учні матимуть можливість самостійно обирати освітню траєкторію. Якщо учневі подобаються природничі дисципліни або гуманітарні науки, він зможе більш поглиблено їх вивчати протягом трьох років.

Експерт зауважив, що десятикласники – це вже дорослі люди, тому територіальне розміщення профільної школи, якщо вона буде знаходитися далеко від дому, не становитиме великих труднощів.

Отримуйте актуальні новини освіти

Він наголосив, що у профільній школі мають бути не менше, ніж два класи по 25 учнів, та 50 школярів задля можливості створити ліцей.

Роман Грищук виразив думку, що закордонна освіта якісніша, а в Україні вища освіта частково виконує соціальну функцію. Вступаючи до вишу, діти не мають намір одразу йти на роботу. Протягом навчального процесу їх може підтримувати держава, надаючи стипендії. Це не можна назвати освітою, це виглядає більш як соціальна підтримка для молоді.

Він зазначає, що студенти європейських та американських університетів докладають значних зусиль аби виграти грант на навчання. Там не спостерігається така тенденція як в Україні, коли діти навчаються одному, працюють за іншим профілем, а через деякий час опановують нову професію.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *