Для освітян та батьків презентовано посібник «Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир»

dlja osvitjan ta batkiv prezentovano posibnik zhivi pismenniki jak govoriti z ditmi pro vijnu ta mir e6d3ef8 - Для освітян та батьків презентовано посібник «Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир»

ГО «Смарт освіта» спільно з лабораторією дитячого читання «БараБука» НЦ «МАНУ» та «Український інститут книги» презентували третій тематичний посібник для батьків та освітян «Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир», в якому систематизовано дослідження літературознавців, психологів та істориків на тему «Як говорити з дітьми та підлітками про війну та мир засобами літератури».

В посібнику подані інструменти, які покликані допомогти дитині проживати травматичні події війни через літературні твори сучасних українських письменників.

Посібник складається з двох розділів:

1. Методологічні та психологічні статті, у яких обґрунтовується терапевтичний ефект читання, подане літературознавче та психологічне пояснення роботи з виданнями для різних вікових аудиторій дітей та підлітків, опис методик читання літератури на складні теми, роботи зі школярами тощо.

2. Добірки книжок із описами для дітей дошкільного, молодшого, середнього та старшого шкільного віку з посиланнями та к’юар-кодами для завантаження. До книг додано коментар психологині Світлани Ройз.

Підписатись

Посібник містить:

  • практичні рекомендації від психологів про те, як говорити про війну і мир з дітьми й підлітками та яку літературу з ними краще читати;
  • досвід дітей, які перебувають у вимушеній еміграції й повертаються додому;
  • методику проведення інтеграційного уроку для 1-4 класів “Наші досвіди”;
  • пряму мову Живих письменників, зокрема, Григорія Фальковича, Олени Максименко, Анни Просвєтової, Оксани Лущевської та інших;
  • перелік видань та опис кожної книги про війну і мир, написаних українськими письменниками (станом на кінець 2023-го року) у трьох вікових категоріях: для дошкільнят та молодшого шкільного віку, для середнього шкільного віку, для старшого шкільного віку;
  • інформаційні довідки про експертів проєкту та організації, завдяки яким його реалізовано.

Завантажити посібник усі охочі можуть за посиланням.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *