Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд

zbitki sistemi osviti ukrayini cherez vijnu stanovljat majzhe 14 mlrd 9b0840b - Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд

Відповідно до оцінки Світового банку «UKRAINE Third Rapid Damage and Needs Assessment (RDNA3) February 2022 – December 2023» (UA RDNA3 report) у зв’язку з повномасштабною агресією національна освіта зазнала збитків на $13,923 млрд, повідомили в Міністерстві освіти і науки України у відповіді на запит журналіста Ґвара Медіа.

У період з лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року близько 13% освітньої інфраструктури було пошкоджено або зруйновано внаслідок війни, що за оцінками становить $5,6 млрд.

Ця частка включає пошкодження 3 583 навчальних закладів і руйнування 394. У той час на школи припадає більша частина збитків (постраждало 1 888 закладів), вищі навчальні заклади та науково-дослідні установи зазнали вищі показники пошкоджень – відповідно 21% – 183 і 31% від загальної кількості закладів.

Підписатись

Хоча пошкоджені навчальні заклади, як правило, продовжують працювати в режимі онлайн, руйнування дошкільних закладів часто призводить до припинення надання послуг для дітей раннього віку, збільшуючи навантаження на вихователів та обмежуючи їхню участь на ринку праці.

Руйнування освітніх будівель здебільшого зосереджено у східних та південних областях: 35-69% всіх навчальних закладів зруйновано та пошкоджено у Донецькій, Харківській, Херсонській та Луганській областях.

Потреби, пов’язані з реконструкцією інфраструктури та відновленням якісної очної освіти, оцінюються в $13,9 млрд на період 2024-2033 років. Реконструкція навчальних закладів коштуватиме $9,8 мільярда і може зайняти 10 років.

Загальні інвестиційні пріоритети на відновлення та реконструкцію на 2024 рік оцінюються в $1,2 млрд. Ці пріоритети відображають незмінну важливість забезпечення доступу до очної освіти для покращення якості навчання.

Джерело

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *