МОН і The LEGO Foundation розпочинають програму навчання «Зерна»

mon i the lego foundation rozpochinajut programu navchannja zerna 3495134 - МОН і The LEGO Foundation розпочинають програму навчання «Зерна»

У березні 2024 року в межах меморандуму про взаєморозуміння між МОН і the LEGO Foundation стартував пілотний проєкт з імплементації програми соціально-емоційного навчання «Зерна». Ініціатива реалізовується за підтримки Лабораторії з екологічних підходів до соціально-емоційного навчання (EASEL Lab) Гарвардської вищої школи освіти.

«Зерна» — науково обґрунтована програма, яку розробили фахівці Гарвардського університету на основі аналізу понад 50 ефективних програм соціально-емоційного навчання. Активності програми адаптовано у формат простих і гнучких ігор, практик та вправ, які легко інтегрувати в освітній процес без додаткових ресурсів.

Підписатись

Упродовж березня–серпня 2024 року програму «Зерна» пілотуватимуть у початковій школі та 5–6 класах 10 закладів загальної середньої освіти Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Миколаївської та Черкаської областей. Учителі цих шкіл пройшли навчання від команди Гарвардської вищої школи освіти, тренерів The LEGO Foundation та отримали необхідні методичні й ресурсні матеріали.

«Такі програми, як «Зерна», особливо важливі сьогодні. Вони допомагають зміцнити психологічну стійкість дітей і створити сприятливе середовище для розвитку їхніх соціальних та емоційних навичок», — зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків під час вітальної зустрічі з представниками пілотних закладів.

З вересня 2024 року розпочнеться розгортання проєкту на національному рівні, що поступово охопить заклади дошкільної та загальної середньої освіти в партнерстві з інститутами післядипломної педагогічної освіти. Реалізація ініціативи триватиме впродовж 2024–2026 років і передбачатиме проведення наукових і моніторингових досліджень.

Нині програму «Зерна» імплементують у 12 країнах, зокрема США, Канаді, Бразилії, Аргентині, Чилі та Естонії, а цьогоріч до цієї спільноти долучиться й Україна .

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *