Український вчитель зі світового ТОП 10 розповів про свою методику викладання

ukrayinskij vchitel zi svitovogo top 10 rozpoviv pro svoju metodiku vikladannja 7c95423 - Український вчитель зі світового ТОП 10 розповів про свою методику викладання

Артур Пройдаков, вчитель української мови та літератури, родом з Луганської області, потрапив до топ-10 кращих світу за версією престижної премії Global Teacher Prize. Вчитель поділився своєю методикою, яку він використовує у викладанні уроків. Педагог має вже 14 років досвіду і славиться своїми довірливими стосунками зі школярами.

Кращий вчитель розказав для Еспресо, що намагається робити процес цікавим, аби школярі не боялись ані предмета, ані вчителя. Ділиться, що й стимулює в учнів азарт та мотивацію до вивчення української мови.

"Я намагаюся робити так, щоб дітям було цікаво на уроці. Підживлювати інтерес, щоб учні не боялися мене, не боялися предмета "українська мова та література" і не вважали навчання нудним. Я стимулюю азарт, мотивацію і зацікавленість на занятті. Ми граємо в ігри, дивимося меми й самі їх створюємо. Ми використовуємо TikTok, ChatGPT. Я не вважаю, що це якісь вороги навчального процесу. Багато уваги приділяємо саме креативним завданням. Коли діти можуть писати есе, ми називаємо це "дописами у соцмережах". Діти працюють як блогери.

Я не скажу, що це супер унікальна методика, але це зміна підходів, зміна концепції, коли ми спілкуємося майже на рівних і коли ми разом – нам цікаво. І мені цікаво на уроці, я отримую задоволення від навчального процесу, від спілкування з дітьми і їм не така важка українська мова, не така важка література. І не така страшна школа в сприйнятті", – каже педагог.

Артур Пройдаков розповідає, що під час уроків разом із школярами можуть замовити піцу або вийти разом на каву й прогулятися, що підкріплює партнерські стосунки. Завдяки цьому діти краще засвоюють знання і в подальшому мають успіхи при складанні зовнішнього незалежного оцінювання або національного мультипредметного тесту.

"Я бачу перспективи у двох напрямках. Перший  – це навчання для вчителів. Мої колеги стикаються з емоційним вигоранням. Я вважаю, що потрібно допомогти їм це подолати. І другий – я б хотів реалізувати освітні ініціативи для дітей-переселенців. Сотні українських школярів переїхали за кордон і вони відлучені від української культури та мови. Їх потрібно повертати в рідне середовище", – додає вчитель.

Окрім викладання в школі, педагог допомагає людям перейти на українську мову. Адже, за його словами, мова – це зброя та інформація. Наприклад, на початку повномасштабної війни Росії проти України організував розмовний клуб для переселенців у місті Коломия на Івано-Франківщині. Нині ж така група діє і на базі школи "Мрій Дій", де раз на тиждень кращий вчитель проводить безкоштовні заняття.

Пройдаков як виконавчий директор благодійної організації "Освітня фундація "МрійДій" працює і над створенням освітніх центрів, які допомагають дітям надолужувати втрати у навчанні. Понад 30 вже функціонують у 13-ти областях України, зокрема на Харківщині, Київщині, Чернігівщині та Херсонщині. Також, з 2020 року викладає предмет в "Всеукраїнській школі онлайн".

Фото: Фейсбук сторінка Артура Пройдакова.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *