У шкільній програмі з історії України з’явиться новий розділ, присвячений сучасній війні

u shkilnij programi z istoriyi ukrayini zjavitsja novij rozdil prisvjachenij suchasnij vijni b5ee459 - У шкільній програмі з історії України з’явиться новий розділ, присвячений сучасній війні

У Міністерстві освіти і науки розпочали роботу над зміною шкільної програми з історії України. Зокрема йдеться про виключення матеріалів, що містять складові радянського дискурсу, та доповнення новим розділом, присвяченим сучасній російсько-українській війні. Про це під час брифінгу повідомила керівниця робочої групи міністерства України з опрацювання концептуальних засад шкільної історичної освіти, докторка історичних наук Людмила Гриневич.

За її словами, шкільна освіта повинна ґрунтуватися на підставі академічного наукового знання. Зокрема, слід орієнтуватися на виховання критичного мислення, формування громадянської компетентності дітей, які повинні мати чітке розуміння цінності власної держави, права людини.

Зміни шкільної програми відбуватиметься у всіх періодах історії.

«До сьогодні трактування СРСР у наших підручниках та навіть академічних працях обмежувалося апеляцією до комуністичного дискурсу. У той час як в світі СРСР давно трактується як держава імперського типу. Також ми створили окремий великий розділ, присвячений саме сучасній українсько-російській війні. Наші діти повинні чітко розуміти характер цієї війни, що відбувається. Важлива складова – це і проблематика геноциду, що йде атака на українську ідентичність та здійснюється свідоме нищення носіїв ідентичності», – наголошує Людмила Гриневич.

Підписатись

Також вона повідомила, що робочою групою вже опрацьовані методологічні підходи, які дозволяють зрозуміти, що росія використовує їжу як зброю, у контексті нищення українських ринків, економіки та навіть в контексті використання так званої “гуманітарної допомоги” з метою легітимації влади окупанта.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *