Втрачається право на відстрочку: в якому випадку можуть мобілізувати студента

vtrachayetsja pravo na vidstrochku v jakomu vipadku mozhut mobilizuvati studenta 14342c6 - Втрачається право на відстрочку: в якому випадку можуть мобілізувати студента

В Україні під час мобілізації студенти мають право на відстрочку на період навчання. Однак існують випадки, коли його можна втратити.

Про це розповіла юристка Марія Левченко у Telegram-каналі, пише Апостроф.

Втрата права студента на відстрочку

За словами експертки, студент може втратити право на відстрочку від мобілізації у разі, якщо самостійно напише заяву про те, що хоче стати добровольцем. Йдеться про заяву в Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), або, якщо сам звернеться до військової частини і йому підпишуть рапорт.

Підписатись

Водночас одразу без додаткової заяви студента військкомат або військова частина має направити у вищий навчальний заклад повідомлення про те, що він зарахований на військову службу і відповідно йому надається академічна відпустка.

Існує механізм, коли студент сам повідомляє освітній заклад про те, що пішов в рамках мобілізації служити.

Відповідно до українського законодавства, здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною чи дуальною формами освіти, не можуть призивати на військову службу під час мобілізації.

Проте правило не поширюється студентів-заочників. Повнолітні студенти іноземних вузів, які приїдуть в країну, не зможуть перетнути державний кордон, якщо є військовозобов'язаними.

При цьому право на відстрочку можна втратити після закінчення бакалаврату, доки людину офіційно не зарахують на навчання на магістратуру (якщо подала відповідні документи). Подібне правило діє і під час вступу на аспірантуру.

Студенти втрачають право на відстрочку від мобілізації також у разі відрахування з освітнього закладу.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повістки – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *