Вступні випробування до магістратури — 2023: оприлюднено офіційний звіт

vstupni viprobuvannja do magistraturi 2023 opriljudneno oficijnij zvit 694f673 - Вступні випробування до магістратури — 2023: оприлюднено офіційний звіт

Український центр оцінювання якості освіти підготував офіційний звіт про проведення вступних випробувань до магістратури у 2023 році, а саме єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).

Зі звітом можна ознайомитися в підрозділі «Звіти / Дані»  розділу «Вступні випробування 2023 року / Вступні до магістратури». У звіті подано матеріали щодо підготовки до проведення ЄВІ та ЄФВВ (нормативно-правове забезпечення, формування реєстраційної бази учасників), представлено статистичні характеристики спільноти учасників, надано інформацію про мережу пунктів тестування в межах основної та додаткової сесій, а також зведені дані щодо явки учасників на іспити, подано статистичні матеріали щодо ЄВІ та ЄФВВ в розрізі різних параметрів (стать, вік учасників, регіон проходження тестування). У висновках узагальнено інформацію про деякі найважливіші характеристики цьогорічних вступних випробувань на магістерські програми. 

Нагадаємо, що основну сесію ЄВІ було проведено протягом 26–29 червня, додаткову — 04 серпня, а основну та додаткову сесії ЄФВВ — 05–18 липня та 07–11 серпня відповідно. Для забезпечення 18 днів вступних випробувань у межах ЄВІ та ЄФВВ було задіяно 3616 пунктів тестувань в Україні (у 21 області та м. Києві) і 74  за кордоном (у 12 містах 9 країн Європи). Загалом в основній і додатковій сесіях ЄВІ взяли участь понад 84 тисячі осіб. У межах ЄФВВ було створено умови для складання іспитів для понад 41 тисячі потенційних магістрів, серед яких майже 7 тисяч вибрали для проходження по два тести. 

Окрім офіційного звіту, у рубриці «Вступні до магістратури. Звіти / Дані» розміщено деперсоніфіковану інформацію про результати ЄВІ та ЄФВВ 2023 року. Вона дасть змогу експертам і аналітикам у дослідженнях якості освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані. Принагідно зауважимо, що цьогорічні вступні випробування до магістратури відрізнялися від тих, які було проведено минулого року у форматі магістерського комплексного тесту (МКТ) та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК).

У 2023 році ЄФВВ для вступу на окремі магістерські спеціальності вперше було проведено з використанням шести предметних тестів: «Економіка та міжнародна економіка» «Облік та фінанси», «Політологія та міжнародні відносини», «Право та міжнародне право», «Психологія та соціологія», «Управління та адміністрування». Добірки тестів уклали робочі групи, координацією діяльності яких опікувався Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти. 

Своєю чергою Український центр оцінювання якості освіти у 2023 році підготував оновлений варіант ЄВІ, що складається з двох блоків: тесту загальної навчальної компетентності (далі — ТЗНК) та тесту з іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької). Виконання цих тестів було обов’язковим для вступу на всі спеціальності. Зауважимо, що з огляду на те, що ТЗНК став тестом, який має виконувати широке коло вступників на магістерські програми,  фахівці УЦОЯО підготували додатковий демонстраційний тест, ознайомлення з яким допоможе майбутнім учасникам краще зрозуміти його специфіку в межах підготовки до ЄВІ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *