Коли колядують й щедрують в Україні цьогоріч

koli koljadujut j shhedrujut v ukrayini cogorich 7e25577 - Коли колядують й щедрують в Україні цьогоріч

25 грудня в Україні відзначають Різдво Христове за новим церковним календарем.

Колядування – це давній український різдвяний звичай, під час якого групи колядників, переодягнувшись у різні костюми, ходять від хати до хати, співають колядок і бажають господарям здоров'я, щастя та достатку. 

В Україні, зазвичай, колядують на Святвечір, тобто, у вечір перед Різдвом. Проте, деяких областях України колядувати заведено саме на день Різдва. Тож, в Україні відзначають:

  • увечері 24 грудня у Святвечір;
  • зранку 25 грудня у Різдво Христове.

Щедрівки – це обрядові пісні, які приурочені до Щедрого вечора або до дня Маланки. Щедрування – ще один давній український різдвяний звичай, під час якого групи щедрувальників, переодягнувшись у різні костюми, ходять від хати до хати, співають щедрівок і бажають господарям доброго врожаю, багатства та здоров'я. 

З переходом на новоюліанський стиль щедрування припадають за новим календарем – на 31 грудня.

Посівання – чудовий звичай, під час якого групи посівальників, переважно хлопчиків,  переодягнувшись у різні костюми, ходять від хати до хати, співають і засівають зерном, бажаючи усіляких щедрот. Цей звичай символізує початок нового року та нового життя. 

Засівати в українців заведено на свято Святого Василя, він же старий Новий рік. То ж посівають у 2024 році за новим календарем саме 1 січня 2024 року.

З прийдешніми святами! 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *