Всеукраїнську краєзнавчу акцію учнівської молоді «Україна пам’ятає і світ не забуде» завершено

vseukrayinsku krayeznavchu akciju uchnivskoyi molodi ukrayina pamjataye i svit ne zabude zaversheno 2f0dfbc - Всеукраїнську краєзнавчу акцію учнівської молоді «Україна пам’ятає і світ не забуде» завершено

З січня до травня 2023 року в закладах освіти України проводилася Всеукраїнська краєзнавча акція учнівської молоді «Україна пам’ятає і світ не забуде», головною метою якої є виховання у дітей та учнівської молоді ціннісних орієнтирів та патріотизму на основі знань історії України.

Всеукраїнська акція здійснювалася за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті та Правлінням Національної спілки краєзнавців України.

Також до заходу були запрошені департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, Міжрегіональні відділи Українського інституту національної пам’яті, обласні та Київська міська організації Національної спілки краєзнавців України.

Підписатись

Організаційно-методично забезпечення акції здійснював Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (УДЦНПВКТУМ) та обласні, Київський міський центри національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Учнівська молодь активно долучилася до участі в дослідницькій роботі та масових заходах акції.

Завершенням акції стала Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Україна пам’ятає і світ не забуде», яка відбулася 25 травня 2023 року.

Урочисту частину пленарного засідання відкрив Дмитро Омельченко – заступник директора УДЦНПВКТУМ. З вітальними словами до учасників конференції звернулися:

  • Андрій Лісота – директор УДЦНПВКТУМ;
  • Олександр Реєнт – голова Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України;
  • Володимир Тиліщак – в.о. голови Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук;
  • Вадим Овчаренко – начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Міністерства освіти і науки України, кандидат філологічних наук.

Конференцію проводили у 4 секціях, на які було надіслано 126 краєзнавчо-дослідницьких робіт з 22 областей України та міста Києва:

  1. соціально-політичні передумови радянського устрою та економічні «перетворення» в українському селі кінця 20-х – поч.30-х років ХХ століття як механізми організації Голодомору в Україні;
  2. міжнародні фактори впливу на політику більшовиків щодо організованого ними винищення селянина-господаря в Україні (процеси політичних репресій та розкуркулення); 
  3. «Моє село, моя родина у пітьмі Голодомору», родинні літописи;
  4. відображення Голодомору 1932-1933 років в українських, зарубіжних та радянських ЗМІ: документальні твори (кіно, періодичні видання, документально-публіцистична література), художні твори, література, інші форми і засоби висвітлення теми Голодомору: з можливим порівняльним аналізом.

vseukrayinsku krayeznavchu akciju uchnivskoyi molodi ukrayina pamjataye i svit ne zabude zaversheno 88ad2e7 - Всеукраїнську краєзнавчу акцію учнівської молоді «Україна пам’ятає і світ не забуде» завершено

Учасники конференції продемонстрували знання джерел, дослідили свідчення очевидців у загальній характеристиці Голодомору 1932-1933 років; виявили зв’язки між подіями, які характеризують репресивну політику комуністичного тоталітарного режиму стосовно українського селянства і подіями повсякденного життя селянських родин у 30-х роках ХХ століття; дослідили вплив руйнівних процесів колективізації та Голодомору 1932-1933 років на населення українського села в межах регіонів свого проживання.

Загалом проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Україна пам’ятає і світ не забуде» засвідчує практичну значущість зібраних юними краєзнавцями і педагогами історичних матеріалів, вивчення подій і фактів, політичних, економічних та соціальних чинників, що призвели до Голодомору в Україні в 20-30-ті роки ХХ століття.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *