Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Міністерство освіти і науки, ГО «Mariupol Reborn» та Big City Lab підписали меморандум про створення концепції архітектурної трансформації шкіл, що дасть змогу запустити пілотний проєкт для п’яти типових шкіл, які реконструюють відповідно до потреб та вимог нових реалій.
Як наголосив Михайло Федоров, у межах нової стратегії трансформації української сфери освіти важливими є питання простору, тому освітнє середовище шкіл має звільнитися від радянського минулого, нефункціональних приміщень та нераціонального використання простору.
З урахування та вимог реальності значна увага приділятиметься доступності та безпечності закладів.
Проєкти архітектурної трансформації планують запустити в п’яти школах. Надалі за результати впровадження проєктів будуть розроблені концепції для подальшої розбудови нової системи архітектури шкіл.
Архітектурна трансформація освітніх закладів відображатиме цінності Нової української школи. А також передбачатиме сучасний дизайн, наявність укриттів, створення функціональних просторів для навчання та комунікації дітей тощо.
Розробку концепцій підтримуватиме «Маріуполь Реборн» — проєкт відродження Маріуполя.
Підписатись
«Маріуполь стає містом, яке допомагає всій країні. Починається цей процес з руху в бік новітніх, якісних шкіл. Все, що ми сьогодні як країна, як бізнес, як громадяни робимо для України, визначає майбутнє наших дітей. Тому в нашому фокусі — школи і освіта загалом, зокрема в "Маріуполь Реборн". Після деокупації Маріуполя школи відбудовуватимуть найпершими. Тож "Маріуполь Реборн" вирішив створити 5 концептів трансформації п’яти найтиповіших у місті і країні шкіл — з бездушних радянських на сучасні дитиноцентричні. Для нас дуже цінно, що цей підхід повністю збігається з баченням держави й уряду. Я вірю, що це партнерство держави, бізнесу та міста дасть поштовх великій трансформації шкільних просторів по всій країні», — Наталя Ємченко, директорка з комунікацій SCM, членкиня Наглядової ради ГО «Маріуполь Реборн».
Над проєктами працюватиме Big City Lab, компанія, яка вже має аналогічний досвід. При розробці концепцій враховуватимуть потреби МОН, а також вивчатимуть міжнародний досвід. Досвід Маріуполя є ключовим у проєкті відродження сучасних шкіл у місті та по всій країні. І втілювати його потрібно саме зараз.