В Україні розробили посібник з проєктування укриттів у школах та дитячих садках

v ukrayini rozrobili posibnik z proyektuvannja ukrittiv u shkolah ta ditjachih sadkah ced90fe - В Україні розробили посібник з проєктування укриттів у школах та дитячих садках

З 1 листопада 2023 року набувають чинності нові будівельні норми, для будівництва захисних споруд цивільного захисту (ДБН В.2.2-5:2023). Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило «Практичний посібник з проектування укриттів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти». Про це повідомляють на Урядовому порталі.

У посібнику подано систематизовану практичну інформацію щодо типів укриттів, їх порівняльні характеристики, перелік вимог до основних та додаткових приміщень, інклюзивності, що допоможе замовникам будівництва розібратись з видами захисних споруд, їх особливостями та перевагами в частині захисних властивостей, об’ємно-планувальних рішень та інженерного забезпечення.

Посібник містить вимоги до спеціалізованих укриттів, зокрема сховищ, протирадіаційних укриттів, споруд подвійного призначення.

У закладах освіти рекомендовано створювати протирадіаційні укриття, або ж споруди подвійного призначення, які мають суттєві переваги:

  • є більш зручними у експлуатації,
  • є достатньо гнучкими з точки зору планування, інженерних та технологічних рішень;
  • можуть використовуватися у мирному житті.

Підписатись

Спеціалізовані укриття повинні захищати від:

  • ударної хвилі;
  • проникнення уламків, небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних, отруйних речовин;
  • проникаючої радіації та іонізуючого випромінювання;
  • катастрофічного затоплення;
  • дії високих температур;
  • продуктів горіння.

Посібник містить рекомендації щодо просторового і об’ємного планування, мінімальної площі з розрахунку на одну людину відповідно до різних вікових категорій учасників освітнього процесу, проектуванні санітарних зон, наявності аварійних виходів, розміщення дизельних електростанцій, приклади організації внутрішнього простору для організації навчального процесу та комфортного перебування людей в укритті.

Особлива увага в практичному Посібнику приділяється заходам щодо забезпечення доступного та безпечного середовища для вихованців та учасників освітнього процесу всіх вікових категорій. Вхідні групи, тамбури, сходи, пандуси, майданчики, приміщення, шляхи руху всередині будівель або споруд, елементи оздоблення та інтер’єру захисних споруд повинні відповідати вимогам чинним вимогам державних будівельних норм України, які стосуються інклюзивності (ДБН В.2.2-40). Системи візуальної навігації повинні містити інформацію щодо призначень приміщень, маршрутів руху.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *