Трансформація шкіл: 12 принципів, які перетворять школи на місця, що надихають

transformacija shkil 12 principiv jaki peretvorjat shkoli na miscja shho nadihajut 0f5a239 - Трансформація шкіл: 12 принципів, які  перетворять школи на місця, що надихають

В Україні планують трансформувати старі радянські заклади середньої освіти за новими принципами.

Про це у Телеграмі повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

5 шкіл у Київській та Харківській областях, Кривому Розі й Запоріжжі пройдуть архітектурну трансформацію — це не просто декоративний ремонт, а повне переосмислення простору. Те, що оточує дітей, впливає на якість навчання, тому важливо перетворити школи на місця, які надихають.

Підписатись

За інформацією Мінцифри, нові принципи – це не просто декоративний ремонт, а повне переосмислення шкільного простору: "руйнуємо тоталітарні стандарти побудови шкіл — старі, сірі, гнітючі приміщення, що знищували індивідуальність, залишаться в минулому", – сказано в повідомленні.

Визначили 12 принципів трансформації навчальних закладів, серед них

  • Безпека. Укриття, у яких можна не лише пересидіти тривогу, а й комфортно продовжити навчання
  • Безбар’єрність. Інклюзивний простір, де всі учні отримують однаковий доступ до знань. Це важливо, оскільки через війну багато людей отримують поранення та інвалідність
  • Школи як частина спільноти. Будівлі першими відбудовуватимуть після деокупації
  • Різноманітна шкільна територія. Простори, у яких діти зможуть спілкуватися та проводити час поза уроками

Перші 5 шкіл, які пройдуть трансформацію, відкриють уже восени 2024-го. Далі планується масштабувати проєкт, щоб кожна дитина здобувала знання в школах, які мотивують, а не пригнічують.

Всі 12 принципів трансформації переглядайте за посиланням — https://projects.bcl.com.ua/projects/schools/

Розробка концепцій архітектурної трансформації шкіл реалізується Міністерством освіти і науки в співпраці з ГО «Маріуполь Реборн» та Big City Lab в партнерстві з Rebuild the Wonderful з ініціативи Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти науки та технологій — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *