Трансформація професійної освіти в умовах воєнного стану: головні досягнення

transformacija profesijnoyi osviti v umovah voyennogo stanu golovni dosjagnennja 3a004d3 - Трансформація професійної освіти в умовах воєнного стану: головні досягнення

Для відбудови країни після закінчення війни та подальшого розвитку її економічного потенціалу знадобиться значна кількість фахівців, особливо робітничих спеціальностей. Міністерство освіти і науки продовжує розвивати та вдосконалювати систему професійної освіти задля забезпечення потреб країни в кваліфікованих кадрах.

Головні здобутки профосвіти в умовах воєнного стану:

  • Внесено зміни до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту», у якому передбачено можливість  здобуття профтехосвіти без повної загальної середньої освіти та незалежно від місця реєстрації. Крім того, передбачено  безоплатне отримання другої робітничої професії. 
  • Учнів та викладачів професійної освіти внесли до переліку осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Таке рішення допоможе уникнути зриву навчального процесу та практичної підготовки в закладах освіти, а також сприятиме наповненню ринку праці кваліфікованими робітниками. 
  • Уряд схвалив розпорядження щодо підписання угоди між МОН, УФСІ та німецьким банком KfW, в межах якої 20 млн євро планують виділити на створення центрів професійної досконалості в закладах професійної освіти. Центри професійної досконалості стануть освітніми осередками з висококваліфікованими педагогами та управлінцями, а також інклюзивними приміщеннями, де зможуть здобувати професійну освіту учні та дорослі. 
  • Підписатись

  • Затверджено правила внутрішньої академічної мобільності учнів закладів професійної освіти під час воєнного стану. Відтепер учні можуть продовжити навчання в інших профтехах, водночас отримавши документ про професійну освіту того закладу, де вони навчалися. Для цього потрібно укласти угоду про співпрацю між закладами. 
  • Оновлено Типові правила прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України, у яких передбачена можливість подання документів для вступу до закладу професійної освіти через електронний кабінет та подання виписки з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО (у разі відсутності документів про освіту).
  • Спрощено процедуру затвердження регіонального замовлення під час воєнного стану. Відтепер регіональне замовлення не погоджуватимуть з регіональними радами професійної освіти, а зміни до нього затверджуватимуть лише за поданням місцевих департаментів освіти і науки. 
  • Запущено візуальну комунікаційну кампанію щодо вступу до закладів профосвіти «Приклади руку до…» та іміджеву комунікаційну кампанію «Все працює завдяки нам». Мета останньої –  змінити ставлення підлітків та дорослих до професійної освіти. Кампанія містить 8 історій молодих випускників профтехів, які розповідають про свій шлях до професії, її цінність та значення.

 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *