Традицію Щедрого вечора включили до нематеріальної культурної спадщини України

tradiciju shhedrogo vechora vkljuchili do nematerialnoyi kulturnoyi spadshhini ukrayini b2a5dce - Традицію Щедрого вечора включили до нематеріальної культурної спадщини України

Традицію Щедрого вечора в Україні включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Рішення ухвалило Міністерство культури та інформаційної політики.

«Традиція щедрування жива: вона пройшла нелегкі випробування в нашій історії і збереглась завдяки її носіям, завдяки тим, хто її популяризував у різні часи. Водночас ми маємо тисячі прикладів, коли національна культурна спадщина надихала митців на створення сучасних творів з етнічними мотивами. Одним з найяскравіших таких проявів є «Щедрик» Миколи Леонтовича», — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Підписатись

Дослідниця традицій української культури Марина Соботюк зазначає, що традиції щедрого вечора України відбуваються у формі так званих новорічних обходів. Вона сягає дохристиянських часів і містить 12 обрядових страв, звичаї готуватися до Щедрого вечора, перевдягатися: «водити козу», Маланку, щедрувати. «І тут важливим є всесвітньо відомий твір «Щедрик»», — додала Соботюк.

Міністерство культури та інформаційної політики вже внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 88 елементів, серед яких є й ті, що стосуються новорічного циклу святкувань.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *