Охоплено 100% потребу у підручниках шрифтом Брайля для українських школярів

ohopleno 100 potrebu u pidruchnikah shriftom brajlja dlja ukrayinskih shkoljariv 813bc74 - Охоплено 100% потребу у підручниках шрифтом Брайля для українських школярів

Для дітей з порушенням зору важливо мати доступні та зручні інструменти для здобуття освіти. Допомагають в цьому підручники рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, який «читають» через дотик пальцями. В основі шрифту лежить комбінація із шести крапок — їхнє розташування і визначає потрібну літеру. Перші літери алфавіту позначаються верхніми та середніми крапками, а для позначення наступних додаються нижні. Так само можна написати цифри, розділові та інші знаки. Друкують підручники Брайля коштом державного бюджету.

У 2023 році надрукували такі підручники шрифтом Брайля для школярів і змогли охопити 100% потребу у підручниках:

  • для 5 класу підручник «Інформатика» загальним накладом 636 примірників;
  • для 6 класу 9 назв підручників загальним накладом 11 501 примірник;
  • для 10 класу 11 назв підручників загальним накладом 17 910 примірників.

ohopleno 100 potrebu u pidruchnikah shriftom brajlja dlja ukrayinskih shkoljariv 00e7ee8 - Охоплено 100% потребу у підручниках шрифтом Брайля для українських школярів

Ці надруковані підручники вже доставлено до обласних книжкових баз.

У планах на 2024 рік передбачено друк та доставлення підручників і посібників шрифтом Брайля для осіб з особливими освітніми потребами 1, 2, 5, 6, 7 та 11 класів закладів загальної середньої освіти орієнтовним накладом 37 073 примірників.

Підписатись

Флагманський проект «Освіта для всіх» реалізується Міністерством освіти і науки на виконання Стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яка ініційована першою леді Оленою Зеленською. Для учнів, які мають порушення зору, в Україні на регулярній основі тепер виготовляються підручники шрифтом Брайля.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *