«Спільно до навчання»: підтримка дітей у новому навчальному році

spilno do navchannja pidtrimka ditej u novomu navchalnomu roci 25a83a4 - «Спільно до навчання»: підтримка дітей у новому навчальному році

Спільна ініціатива Міністерства освіти і науки та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки першої леді Олени Зеленської була створена, щоб підтримати освіту дітей в умовах обмежень та викликів через війну.

«Підтримка міжнародних партнерів особливо важлива для України, щоб кожна дитина могла продовжувати навчатись, де б вона не перебувала. Спільно з ЮНІСЕФ ми підтримаємо вчителів та батьків у новому навчальному році у будь-якому форматі», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Ініціатива «Спільно до навчання» спрямована на захист прав кожної дитини, створення можливостей для безперервного навчання навіть під час війни та налагодження освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році. У межах ініціативи буде підтримано освітній процес у школах, де це буде безпечно, а також у закладах, які працюватимуть онлайн, та на рівні громад, щоб надати додаткові можливості для взаємодії.

«Повернення до навчання наступного місяця дасть дітям в Україні не лише шанс продовжити освітній процес, а й забезпечить життєво важливе в цей неспокійний час відчуття «включеності». Незалежно від того, який формат навчання оберуть батьки, важливо підтримувати фізичний та психічний добробут їхньої дитини», — сказав представник ЮНІСЕФ Мурат Шахін.

«Спільно до навчання» має три ключові напрями підтримки:

  1. надання дітям і вчителям інструментів і матеріалів, що необхідні для доступу до якісної, безпечної та орієнтованої на дитину освіти;
  2. створення безпечного освітнього середовища за допомогою відновлення приміщень і бомбосховищ у школах;
  3. зміцнення емоційної стійкості дітей та їхніх сімей, що допомагає їм упоратися з труднощами та покращує їхній стан.

Окрім того, у межах ініціативи понад 450 000 дітей у 1 000 опорних школах по всій країні отримають набори речей для облаштування укриттів, зокрема ковдри, ліхтарі, аптечки для першої допомоги та гігієнічні набори.

Для підтримки онлайн-навчання ЮНІСЕФ із партнерами впродовж літа передав 5000 ноутбуків учителям з постраждалих регіонів. Розроблено вебінари та онлайн-інструменти для психосоціальної підтримки педагогів, дітей та батьків.

На сайті «Спільно до навчання» освітяни та батьки можуть завантажити інструкції з безпеки, уроки та робочі матеріали з мінної безпеки, психологічної підтримки, матеріали щодо харчування, гігієни, імунізації, призначені для дітей різного віку.

У межах ініціативи ЮНІСЕФ також співпрацює з громадами, щоб сприяти соціалізації дітей. На першому етапі заплановано залучити волонтерів у 200 громадах і охопити підтримкою 60 000 дітей. Надалі буде залучено ще 3000 молодих волонтерів, які проводитимуть соціально-емоційне навчання, допомагаючи дітям здобувати й підтримувати життєві навички.

Ініціатива «Спільно до навчання» реалізується у співпраці з громадською спілкою «Освіторія», громадськими організаціями «Навчай для України», «Культурна платформа Закарпаття», «Інститут креативних інновацій», «Портал у безперервне навчання «СуХаРі», волонтерським об’єднанням «СпівДія», БФ «Клуб добродіїв» та іншими.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *