Прогноз МОЗ щодо введення карантину у школах цієї зими

prognoz moz shhodo vvedennja karantinu u shkolah ciyeyi zimi b112e52 - Прогноз МОЗ щодо введення карантину у школах цієї зими

Останнім часом в Україні збільшилась кількість випадків захворювання на короновірус на інші респіраторні вірусні інфекції, тому введення карантину цієї зими цілком ймовірно. Про це наголосив головний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Ігор Кузін.

Він зауважив, що карантин під час зимового періоду цілком можливий. В багатьох регіонах він застосувався як у «доказовий» період.  Традиційно з кінця вересня зростання рівня захворюваності на респіраторні інфекції серед усього населення. Для таких регіонів, якщо там перевищення епідемічного порогу, застосовуються локальні протиепідемічні заходи.

Ігор Кузін нагадав, що до війни в період масової захворюваності на респіраторні країни закривали навчальні заклади. Карантин тоді продовжувався до двох тижнів.

"Після того, як коронавірусна інфекція була прибрана з груп особливо небезпечних інфекційних захворювань, і після того, як загальний карантин у країні було припинено і, по суті, скасовано цю норму єдину, яка зараз залишається працездатною. Тобто якщо перевищується епідемічний поріг ( а він вважається сумарно "ковід + грип + інші респіраторні вірусні інфекції"), у такому разі за рішенням місцевої влади можуть бути застосовані локальні протиепідемічні заходи", – наголосив головний санітарний лікар.

Підписатись

Він наголосив, що заходи стримування поширення вірусних інфекцій вживатимуться на місцях.

"Чи буде це закриття шкіл? Чи це буде масковий режим, наприклад, у тому ж громадському транспорті? Чи буде це обмеження якоїсь торгівлі? Чи будуть це якісь норми? Ці рішення мають приймати місцеві епідеміологи. І так само це відповідальність місцевої комісії ТЕБ та НС (комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій), яка розглядає такі ситуації та приймає фінальні рішення. Тому це цілком можливо", — сказав лікар.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *