Вибір майбутньої професії постає перед кожною людиною. Деяким вдається одразу обрати той напрямок діяльності, який відповідає власним інтересам та запитам ринку праці. Декому важко визначитися, й вони обирають популярну професію всупереч власним переконанням. Однак, щоб знайти в майбутньому не лише хорошу роботу, а й покликання, варто дослухатися до власних інтересів та бажань. У Міністерстві освіти і науки вирішили зруйнувати популярні міфи про професії, що допоможе молоді визначитись з майбутньою діяльністю.
Міф 1: професія – це раз та назавжди
Обрати не ту професію, це не вирок. Набагато важливіше навчатися протягом життя, пізнавати себе і не боятися щось змінювати. Варто робити те, що дає задоволення. Це головна мета, до якої варто прагнути.
Міф 2: навчання – відірване від реального життя та досвіду роботи
Робітничі професії досить практичні, тому в профтехах набуваєш досвіду реальної роботи. Також в багатьох закладах впроваджено дуальну освіту, коли учень здобуває знання в училищі, а практичні навички – на підприємстві або в компанії.
Міф 3: робітничі професії – непрестижно
Профтехнічні спеціальності наразі мають величезний попит. Водночас робітники часто застосовують новітні технології у своїй діяльності, що робить роботу більш сучасною.
Міф 4: існують суто «жіночі» або «чоловічі» професії
Підписатись
Уявлення про те, що чоловіки мають працювати у технічних професіях, а жінки – у сфері догляду, – хибні. Кожна людина не зважаючи на стать може обрати ту професію, яка їй до вподоби. Це визначено на законодавчому рівні.
Міф 5: батьки знають краще, куди вступати, бо у них більше досвіду
Хоча думка батьків є важливою, вона не має бути основою вибору професії. Кожна людина – унікальна, тож ніхто не знаю, що надихає саме її.
Міф 6: деякі професії – це квиток до успіху
Кожна професії може бути успішною, якщо робиш те, що любиш. На противагу тому, якщо займатись «успішною», але нелюбою працею, – найімовірніше буде дуже важко підійматися кар’єрними сходами.