Популярні міфи про вибір професії

populjarni mifi pro vibir profesiyi 0c654b1 - Популярні міфи про вибір професії

Вибір майбутньої професії постає перед кожною людиною. Деяким вдається одразу обрати той напрямок діяльності, який відповідає власним інтересам та запитам ринку праці. Декому важко визначитися, й вони обирають популярну професію всупереч власним переконанням. Однак, щоб знайти в майбутньому не лише хорошу роботу, а й покликання, варто дослухатися до власних інтересів та бажань. У Міністерстві освіти і науки вирішили зруйнувати популярні міфи про професії, що допоможе молоді визначитись з майбутньою діяльністю.

Міф 1: професія – це раз та назавжди

Обрати не ту професію, це не вирок. Набагато важливіше навчатися протягом життя, пізнавати себе і не боятися щось змінювати. Варто робити те, що дає задоволення. Це головна мета, до якої варто прагнути.

Міф 2: навчання – відірване від реального життя та досвіду роботи

Робітничі професії досить практичні, тому в профтехах набуваєш досвіду реальної роботи. Також в багатьох закладах впроваджено дуальну освіту, коли учень здобуває знання в училищі, а практичні навички – на підприємстві або в компанії.

Міф 3: робітничі професії – непрестижно

Профтехнічні спеціальності наразі мають величезний попит. Водночас робітники часто застосовують новітні технології у своїй діяльності, що робить роботу більш сучасною.

Міф 4: існують суто «жіночі» або «чоловічі» професії

Підписатись

Уявлення про те, що чоловіки мають працювати у технічних професіях, а жінки – у сфері догляду, – хибні. Кожна людина не зважаючи на стать може обрати ту професію, яка їй до вподоби. Це визначено на законодавчому рівні.

Міф 5: батьки знають краще, куди вступати, бо у них більше досвіду

Хоча думка батьків є важливою, вона не має бути основою вибору професії. Кожна людина – унікальна, тож ніхто не знаю, що надихає саме її.

Міф 6: деякі професії – це квиток до успіху

Кожна професії може бути успішною, якщо робиш те, що любиш. На противагу тому, якщо займатись «успішною», але нелюбою працею, – найімовірніше буде дуже важко підійматися кар’єрними сходами.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *