Профспілки наполягають на індексації розміру мінімальної заробітної плати

profspilki napoljagajut na indeksaciyi rozmiru minimalnoyi zarobitnoyi plati eb6bab9 - Профспілки наполягають на індексації розміру мінімальної заробітної плати

Під час робочої онлайн-зустрічі представників СПО об’єднань профспілок з представниками Міністерства фінансів України обговорювались питання щодо проєкту Державного бюджету  на 2023 рік.

Профспілки наголошували на встановленні з 1 січня 2023 року:

  • прожиткового мінімуму – з урахуванням його фактичних розмірів за 2022 рік та прогнозного індексу споживчих цін, зокрема для працездатних осіб – 7645 грн;
  • мінімальної заробітної плати – виходячи із встановлених на 2022 рік її розмірів, збільшених щонайменше на рівень інфляції – 8580 грн;
  • розміру посадового окладу працівника І т.р. ЄТС на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Підписатись

У відповідь на пропозиції Профспілок Мінфін зазначило про неможливість їх виконання у зв’язку з обмеженістю фінансових можливостей державного бюджету, відсутністю неінфляційних джерел покриття додаткових втрат, необхідністю спрямування бюджетних коштів на питання безпеки та оборони країни.

В той самий час Профспілки наполягають на індексації розміру мінімальної заробітної плати з метою недопущення розриву між розмірами прожиткового мінімуму, посадового (тарифної ставки) працівника І т.р. ЄТС та фактичного розміру прожиткового мінімуму.

Заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев зауважив, що у проєкті Державного бюджету України на 2023 рік передбачено обсяг дефіциту держбюджету – це приблизно 20% ВВП (1,3 трлн грн), тому розміри мінімальної заробітної зарплати та прожиткового мінімуму залишаться на рівні грудня 2022 року – 6700 грн та 2684 грн (для працездатних осіб).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *