Про особливості організації нового навчального року в школах в умовах воєнного стану

pro osoblivosti organizaciyi novogo navchalnogo roku v shkolah v umovah voyennogo stanu 1b6ae63 - Про особливості організації нового навчального року в школах в умовах воєнного стану

Міністерство освіти і науки проінформувало, що 2023/2024 навчальний рік розпочнеться з 1 вересня 2023 року та триватиме до 28 червня 2024 року. Освітній процес в школах може бути організовано за очною, дистанційною або змішаною формою, що залежить від можливостей фонд захисних споруд в цих закладах та безпекової ситуації в кожному регіоні. Відповідний лист був направлений керівникам обласних та Київській міській військовій адміністрації.

Відповідно до листа, наразі керівникамм департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської військових адміністрацій здійснюється перевірка освітніх закладів щодо їхньої готовності до нового навчального року.

У МОН рекомендують включити до складу комісій з обстеження закладів освіти на предмет готовності до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу представників регіональних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної поліції.

У МОН наголошують, що організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Структура і тривалість навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо.

Підписатись

Організація освітнього процесу в очному форматі запроваджується в приміщеннях або будівлях закладу освіти тільки в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення. Якщо потужності споруд цивільного захисту є недостатніми для укриття всіх учасників освітнього процесу, то освітній процес може бути організовано шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) упродовж дня, годин (змін) і днів упродовж тижня, годин (змін), днів та тижнів упродовж місяця або семестру тощо.

Освітній процес в дистанційному форматі запроваджується в закладах освіти на території ведення бойових дій, тимчасово окупованих територіях тощо запроваджується наказом (розпорядженням) засновника закладу освіти за погодженням із керівником адміністрації. При цьому заклад освіти самостійно приймає рішення щодо зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі.

Освітній процес може бути організований в змішаному форматі, що поєднує очну і дистанційну форми навчання. Таке поєднання можливе для різного виду занять, наприклад, практичні, лабораторні заняття проводяться в очному режимі, лекційні – у дистанційному. При цьому освітній процес у початковій школі бажано здійснювати в очній формі, враховуючи необхідність соціалізації дітей.

Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації тощо.

В МОН наголошують на необхідності врахувати можливість зміни форми навчання для здобувачів освіти, які тимчасово перебувають за кордоном або є внутрішньо переміщеними особами, протягом навчального року або семестру за заявою батьків. Також важливо застосувати індивідуальний підхід до кожного учня/учениці в найкращих інтересах дитини для дотримання її права на продовження здобуття освіти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *