Пенсії для вчителів в Україні: які умови призначення

pensiyi dlja vchiteliv v ukrayini jaki umovi priznachennja eb04cea - Пенсії для вчителів в Україні: які умови призначення

В Україні люди продовжують отримувати пенсії, соціальні виплати та іншу допомогу від держави. Це стосується і вчителів, яким вони призначаються згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV.

Про умови призначення пенсій працівникам закладів освіти розповіли у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. Право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, пише Інформатор.

Відомо, що при досягненні пенсійного віку у 2023 році страховий стаж має становити щонайменше 30 років. Людям, які раніше не отримували пенсій, призначається виплата у розмірі 10 місячних пенсій за умови, що на день досягнення пенсійного віку працівник освіти працював у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, і має страховий стаж на таких посадах: для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років.

Підписатись

Однак до настання віку, який дає право на відповідну пенсію, допомогу від держави можна отримати і за вислугу років. Її призначають незалежно від віку за наявності вислуги років на відповідних посадах не менше як: 

 • 25 років станом на 01 квітня 2015 року;
 • 25 років 6 місяців станом на 01 січня 2016 року;
 • 26 років 6 місяців станом на 11 жовтня 2017 року.

У постанові Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 “Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років” зазначений перелік закладів, установ та посад, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років. Зокрема, враховується робота:

 • у загальноосвітніх навчальних закладах;
 • у дошкільних навчальних закладах усіх типів;
 • у позашкільних навчальних закладах;
 • у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах;
 • у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах;
 • у дитячих будинках, дитячих трудових та виховно-трудових колоніях, дитячих приймальних пунктах і приймальниках-розподільниках для неповнолітніх, логопедичних пунктах і стаціонарах, школах-клініках;
 • у бібліотеках на посадах завідуючих, бібліотекарів;
 • у дитячих клініках, поліклініках, лікарнях, санаторіях, диспансерах, будинках дитини тощо.

Зазначається, що до страхового стажу на відповідних посадах, який дає право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, враховують лише періоди роботи в державних і комунальних закладах. Виплати за вислугу років призначають за умови звільнення з посади, яка дає право на даний вид пенсії.

Також за наявності підстав вчителям можуть призначити пенсію по інвалідності чи у зв’язку з втратою годувальника. За наявності права на різні види пенсії призначається один із цих видів – за вибором особи.

Розмір виплат можна розрахувати, включаючи весь набутий стаж та заробітну плату, з якою сплачено страхові внески. Йдеться про всі періоди страхового стажу з 01.07.2000 або (за бажанням особи) додатково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року.

Пенсії в Україні

Влітку в Україні очікується підвищення пенсій. Виплати проіндексують деяким категоріям громадян. Доплата може становити близько 1 500 гривень.

Але є чотири категорії, кому не підвищать виплати. У постанові Кабінету міністрів України йдеться, що максимальна надбавка до пенсії становитиме 1 500 гривень. Її можуть отримати ті, хто зараз має виплату у розмірі 7 500 гривень. Мінімальна надбавка становитиме 100 гривень.

З 1 березня цього року індексація пенсії була на 19,7%. Перерахунок відбувається у кілька етапів, підвищення з 1 квітня пенсіонери побачать уже 1 червня.

pensiyi dlja vchiteliv v ukrayini jaki umovi priznachennja c28ea24 - Пенсії для вчителів в Україні: які умови призначення

Пенсія за вислугу років

В Україні громадяни можуть отримувати пенсії не лише за віком, втратою годувальника та інвалідністю, але й за вислугою років. Призначення пенсії за вислугою років безпосередньо залежить від професії та посади. Про це повідомили в ПФУ.

За словами, голови правління Пенсійного фонду України Євгенія Капінуса пенсії за вислугу років встановлюються категоріям громадян, які працювали на роботах, які призвели до втрати професійної придатності чи працездатності.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *