Освітні втрати українських школярів за два роки війни оцінюються в 5,5 млрд доларів

osvitni vtrati ukrayinskih shkoljariv za dva roki vijni ocinjujutsja v 55 mlrd dolariv ea12eb6 - Освітні втрати українських школярів за два роки війни оцінюються в 5,5 млрд доларів

З початку лютого 2022 року освітні втрати українських школярів можна оцінити в 5,5 млрд доларів США.

Проте ця цифра зростатиме протягом трудового життя сучасних учнів, негативно впливаючи на їхні доходи, і призведе до додаткових мільярдів втрат.

Про це йдеться у спільному дослідженні Світового банку, уряду України, Європейського Союзу і ООН Rapid Damage and Needs Assessment, частину якого опубліковано Міністерством освіти і науки.

Результати дослідження, у якому оцінено втрати та потреби на відновлення України внаслідок війни з росією, опубліковані у лютому 2024 року.

У дослідженні зазначається, що порівняння результатів PISA-2022 і PISA-2018 свідчить про зниження рівня навичок у 15-річних підлітків.

Зокрема, знизилися результати з математики, читання і природничих наук – ці освітні втрати еквівалентні двом рокам навчання.

Також, за результатами PISA 2022, помітно посилилася нерівність між учнями. Бали з читання в дівчат знизилися більше, ніж у хлопців, а учні з нижчим соціально-економічним статусом значно гірше знають математику, ніж їхні однолітки.

Розрив у результатах навчання між учнями із сіл і міст значно збільшився – тепер він становить понад 4,5 роки навчання.

Джерело

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *