Освіта в умовах війни: як надолужити прогалини в навчанні

osvita v umovah vijni jak nadoluzhiti progalini v navchanni 5b5e2f2 - Освіта в умовах війни: як надолужити прогалини в навчанні

Попри війну в країні українські школярі продовжують здобувати освіту. Однак учасники освітнього процесу змушені адаптуватися до нових умов. Суттєве обмеження можливості дітей фізично відвідувати школу підштовхує освітян до пошуку нових форматів навчання, що мають забезпечити рівний доступ до освіти та не перевантажувати дітей. В той самий час деякі учні вимушено пропускають заняття й не мають можливості повноцінно опанувати навчальний матеріал, в результаті чого з’являються прогалини в навчанні. Якщо вчасно не розпочати процес надолуження освітніх втрат, це призведе до значного зниження успішності та навчальної мотивації.

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти пропонують діагностичні матеріали, що допоможуть запобігти освітнім втратам.

Підписатись

Діагностичні тести з математики й української мови для учнів 5, 7 та 9 класів доступні на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Тестування складаються із двох блоків – первинного та вторинного. Первинне учням варто пройти, щоб з’ясувати, які є прогалини з тих чи тих тем. Після проходження тесту учень не тільки отримає загальний результат, але й перелік тем, де були допущені помилки, а також матеріали для опрацювання, які допоможуть розібратися у цих темах. Усі запропоновані в звіті відеофрагменти, завдання варто опрацювати, а потім пройти вторинне діагностування, щоб переконатися в тому, що ситуація із опануванням теми покращилася. Якщо ж ні, можна буде знову попрацювати із рекомендованими джерелами інформації, попросити вчителя пояснити певні поняття. 

В УЦОЯО наголошують, що вчитель, чиї учні працюють на ВШО, може запропонувати учням усього класу виконати завдання діагностичного тестування, отримати звіт про успішність своїх учнів, щоб потім вчасно й ефективно допомогти надолужити матеріал.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *