Острозька академія отримала обладнання для сканування книг від шотландського університету

ostrozka akademija otrimala obladnannja dlja skanuvannja knig vid shotlandskogo universitetu 9918e6c - Острозька академія отримала обладнання для сканування книг від шотландського університету

Національний університет «Острозька академія» співпрацює з Університетом Сент-Ендрюса (University of St Andrews, Шотландія) — інформують в університеті.

Триває реалізація міжнародного грантового проєкту «Грантова програма партнерства споріднених університетів у галузі досліджень та інновацій між Університетом Сент-Ендрюса й Острозькою академією / Партнерство між Острозькою академією та університетом Сент-Ендрюса для розбудови суспільних гуманітарних наук та культурної стійкості в Україні»; відбулися кроки щодо започаткування семестрових студентських обмінних програм, викладання англійської мови для слухачів Школи освітніх інновацій НаУОА, а також викладання шотландськими фахівцями курсів англійською мовою для студентів НаУОА.

Крім того, в межах співпраці Острозька академія отримала спеціалізоване обладнання для безконтактного сканування цінних книг, видань і документів від Університету Сент-Ендрюса.

Підписатись

Директорка Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк зазначила, що це обладнання є дуже важливим внеском. Воно допоможе оцифрувати значно більше книг і цінних колекцій, які зберігаються в університеті, забезпечити їхнє збереження, що надзвичайно актуально в умовах війни.

«Ініціатива передачі сканера стала можливою завдяки активній співпраці викладача школи комп'ютерних наук Університету Сент-Ендрюса Олександра Коновалова з економічним факультетом Острозької академії та безпосередньо з його деканом Олександром Новоселецьким. Організація ReusingIT і її засновник Рос Кокберн (Ross Cockburn) допомогли перевезти сканер на територію України, за що ми їм дуже вдячні», додала Анастасія Хеленюк.

ostrozka akademija otrimala obladnannja dlja skanuvannja knig vid shotlandskogo universitetu c968f99 - Острозька академія отримала обладнання для сканування книг від шотландського університету

Отримане обладнання. Світлина: Острозька академія

Обладнання для сканування буде розміщене в Науковій бібліотеці. Підрозділи університету, як-от Музей історії, Інститут досліджень української діаспори і Наукова бібліотека, які мають у своїх колекціях цінні документи, раритетні книги, зможуть оцифровувати свої колекції за допомогою сканера.

Директорка Наукової бібліотеки НаУОА Галина Цеп’юк зауважила, що в цей складний для України час передача сканера є важливою підтримкою для роботи університетської бібліотеки.

«Ця техніка допоможе працівникам реалізовувати поставлені цілі й зберегти унікальні рідкісні та цінні видання з бібліотечних фондів, колекцій меценатів і викладачів університету, що сприятиме збереженню культурної спадщини України. Технічні можливості сканера дозволять розширити ряд послуг і збільшити перспективи роботи бібліотеки», підсумувала Галина Цеп’юк.

Всі світлини: Острозька академія

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *