На перервах вчителі та учні мають розмовляти лише українською мовою – Тарас Кремінь

na perervah vchiteli ta uchni majut rozmovljati lishe ukrayinskoju movoju taras kremin 98ee954 - На перервах вчителі та учні мають розмовляти лише українською мовою - Тарас Кремінь

На перервах вчителі та учні мають розмовляти лише державною мовою. Таку відповідь дав мовний омбудсмен України Тарас Кремінь під час інтервʼю.

Він зазначив для Укрінформ, що освітній процес – це вся діяльність, яка відбувається на території закладу освіти, і перерва – не виняток. Захисник державної мови підкреслив важливість посилення розʼяснень із боку адміністрації шкіл.

"Це і класна робота, і виховна робота, і спілкування здобувачів освіти та педагогічних представників у класах, учительських, їдальнях, коридорах, спортивних залах, на стадіоні, на території школи. Перерва – це теж освітній процес, і там має бути державна мова", – зазначив Кремінь.

Підписатись

Він додав, що одна з функцій освіти – виховна і вона має сприяти повазі до мови, культури, цінностей та національної символіки. Особливо в той час, коли відбувається війна росії проти України.

За словами мовного омбудсмена, від того, яка буде якість освіти залежить майбутнє українців. Саме тому важливо посилити вимоги до виконання мовного закону, адже якщо такі порушення починаються в дошкіллі, то вони будуть переноситись далі на університетський рівень.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *