МОН затвердило Порядок проведення позапланових перевірок суб’єктів освітньої діяльності

mon zatverdilo porjadok provedennja pozaplanovih perevirok subyektiv osvitnoyi dijalnosti 5ac49c9 - МОН затвердило Порядок проведення позапланових перевірок суб’єктів освітньої діяльності

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок проведення позапланових перевірок суб’єктів освітньої діяльності, розроблений Державною службою якості освіти, який визначає механізм проведення позапланових перевірок суб’єктів освітньої діяльності, що забезпечують здобуття дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, незалежно від їх типу, підпорядкування та форми власності (далі – суб’єкти освітньої діяльності), щодо додержання ними вимог законодавства у відповідній сфері освіти.

Уповноваженими органами, що проводять перевірки суб’єктів освітньої діяльності, є Державна служба якості освіти України, її територіальні органи в межах своїх повноважень.

Відповідно до Порядку підставою для проведення перевірки є:

  • звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило чи може спричинити шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, до якого додаються документи чи їх копії, що підтверджують такі порушення (за наявності);
  • необхідність перевірки виконання розпорядження, виданого за результатами проведення Державною службою якості освіти або її територіальним органом попереднього заходу державного нагляду (контролю);
  • звернення освітнього омбудсмена.

Підписатись

Перевірка за анонімними або іншими безпідставними зверненнями не проводиться. Також заборонено проведення повторних перевірок за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для проведення перевірки.

Не розглядаються та не перевіряються питання, які є предметом розгляду в суді або щодо якого набрало законної сили рішення суду. Не перевіряються питання, щодо яких органами досудового розслідування здійснюється кримінальне провадження.

Уповноважені органи проводять перевірки лише з тих питань, які визначені у переліку питань для проведення позапланових перевірок, що визначається і затверджується Державною службою якості освіти.

Загальний строк проведення перевірки не може перевищувати 15 робочих днів.

Врегульовано питання щодо тимчасового призупинення перевірки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *