Новини освіти

МОН: у дитсадках удосконалено організацію інклюзивного навчання

mon u ditsadkah udoskonaleno organizaciju inkljuzivnogo navchannja 286b497 - МОН: у дитсадках удосконалено організацію інклюзивного навчання

Міністерство освіти і науки повідомляє, що у дитсадках удосконалено організацію інклюзивного навчання.

Які зміни було запроваджено?

– 5 рівнів підтримки:

  • від труднощів І ступеня прояву (незначні чи поодинокі) у дітей, яким надаватиметься підтримка першого рівня (визначається та надається у закладі освіти)

  • до труднощів V, найтяжчого ступеня прояву, тобто дітям надаватиметься підтримка другого-п’ятого рівня (визначається фахівцями ІРЦ та зазначається у Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини).

– Кількість дітей з ООП тепер визначається за рівнями підтримки: 

  • не більше однієї дитини, яка потребує четвертого чи п’ятого рівня підтримки;

  • не більше двох дітей, які потребують третього рівня підтримки; 

  • не більше трьох дітей, які потребують другого рівня підтримки.

– Для всіх дітей з особливими освітніми потребами, незалежно від визначеного рівня підтримки, команда психолого-педагогічного супроводу складає індивідуальну програму розвитку, а для тих дошкільнят, які цього потребують, – індивідуальний навчальний план.

Кому може надаватись підтримка першого рівня?

Підтримка першого рівня може надаватись дошкільнятам, труднощі у яких було виявлено під час навчання в закладі дошкільної освіти (їх помітив уважний вихователь, вони незначні і заклад може докласти власних зусиль для їх подолання).

Отримуйте актуальні новини освіти

Для цього за письмовою заявою батьків керівник дитсадка утворює команду психолого-педагогічного супроводу, яка визначає обсяг такої підтримки.

Якщо ж зусиль закладу буде недостатньо і дитині потрібна буде спеціальна допомога, заклад рекомендуватиме батькам звернутись до ІРЦ для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button