МОН: в цьому році планується 224 тис. вступників у заклади вищої освіти

mon v comu roci planuyetsja 224 tis vstupnikiv u zakladi vishhoyi osviti ea8e1ec - МОН: в цьому році планується 224 тис. вступників у заклади вищої освіти

Міністерство освіти та науки планує, що в цьому році буде 224 тис. вступників у заклади вищої освіти.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” сказав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

“Ми розраховуємо приблизно на 224 тисячі випускників, які планують вступати у 2023 році”, – повідомив він.

Підписатись

Сергій Шкарлет зауважив, що МОН ще в листопаді минулого року запропонувало для вступу у 2023 році використовувати результати Національного мультипредметного тесту.

“Модель НМТ-2023 подібна моделі НМТ -2022, це той самий комп’ютерний тест, який учасники проходять у тимчасових екзаменаційних центрах або в закладах освіти чи в спеціально обладнаних центрах”, – сказав міністр.

Також НМТ можна буде пройти у 32 країнах, де перебувають українські випускники.

Шкарлет додав, що процедура проведення НМТ 2023 року максимально наближена до процедури НМТ 2022 року. Передбачено два обов’язкових тести: українська мова та математика, третім предметом вступник може обрати один з наступних предметів: іноземну мову, історію України, біологію, хімію, фізику. За словами Шкарлета, по кожному з цих наборів предметів можна буде подавати документи на будь-яку спеціальність чи напрям.

“НМТ у розширеному варіанті, який ми запропонували на 2023 рік, безумовно, є моделлю, яка наближена до ЗНО”, – додав Шкарлет.

Він повідомив, що вже затверджено наказ МОН про скасування державної підсумкової атестації в 4 та 9 класах.

“В минулу п’ятницю (27 січня) Мін’юст затвердив наказ МОН про скасування державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів у 2023 році. Отже, 4 та 9 класи ДПА складати не будуть. Що стосується 11 класів, то ми чекаємо ухвалення ВР законопроєкту 8228-1, який скасовує ДПА і запроваджує альтернативу ЗНО, формує модель вступу на 2023 рік”, – зазначив Шкарлет.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *