МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти

mon proponuye dlja gromadskogo obgovorennja proyekt derzhavnogo standartu profilnoyi serednoyi osviti 4491cc7 - МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти

Міністерство освіти і науки розробило проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти для 10-12 класів, що продовжує реформу НУШ, відповідно до якої з 2027 року учні почнуть здобувати профільну освіту за новими стандартом і програмами, водночас зможуть самостійно обрати власну освітню траєкторію.

Проєкт пропонує девʼять освітніх галузей, у межах яких можна буде формувати відповідні профілі завдяки вибору інтегрованих і міжгалузевих курсів, предметів (поглибленому вивченню предметів або курсів).

Навчальні результати, яких мають досягти учні на завершення повної загальної середньої освіти, передбачають основний і поглиблений рівні. Тож заклади освіти зможуть відповідно до зацікавлень учнівства та своїх можливостей комбінувати власні моделі профілізації (поглиблене вивчення предметів, специфічні курси для поглиблення профільності, інтегровані рішення тощо).

Базовий навчальний план містить години для вільного вибору предметів і курсів:

  • у 10 класі — 105–210 годин за обраним профілем, 35–140 годин — поза обраним профілем;
  • в 11–12 класах — 385–595 годин за обраним профілем і 70–280 годин — поза обраним профілем за два роки.

Підписатись

У базовому навчальному плані (який міститься в стандарті) для кожної освітньої галузі передбачено мінімальну й максимальну кількість годин, що дозволяє перерозподіляти їх між освітніми галузями.

Години на вивчення освітніх галузей розподілені за роками / циклами навчання, щоб заклади освіти могли навчати за модульним принципом, реалізовувати з учнівством проєкти як упродовж року / семестру, так і компактно (наприклад, упродовж одного тижня).

Проєкт стандарту профільної освіти спільно зі  стандартами початкової та базової освіти покликаний створити цілісну концепцію навчального прогресу учнів у НУШ, в основі якої покладено компетентнісний підхід до навчання і єдиний перелік освітніх галузей:

  • мовно-літературна;
  • математична;
  • природнича;
  • технологічна;
  • інформатична;
  • соціальна і здоров’язбережувальна;
  • громадянська та історична;
  • мистецька;
  • фізична культура.

На основі затвердженого стандарту розроблять типову освітню програму й модельні навчальні програми, які запропонують та конкретизують предмети й курси для вивчення. Стандарт дозволяє створити широкий список різноманітних предметів і курсів.

Надсилати пропозиції та зауваження до проєкту можна до 30 листопада 2023 року на адресу: 01135, м. Київ, просп. Берестейський, 10, e-mail: [email protected]

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *