Міністр освіти і науки Оксен Лісовий закликав українців ділитися прикладами й історіями про своїх вчителів

ministr osviti i nauki oksen lisovij zaklikav ukrayinciv dilitisja prikladami j istorijami pro svoyih vchiteliv 4816598 - Міністр освіти і науки Оксен Лісовий закликав українців ділитися прикладами й історіями про своїх вчителів

"Діліться прикладами та історіями про своїх вчителів. Зробимо їхній внесок видимим", – очільник МОН написав у Фейсбуці.

“Певно, у багатьох з нас є вчителька або вчитель, які зробили для нашого становлення більше, ніж мали б чи могли собі уявити. Для мене таким учителем була моя мама – Віра Павлівна Лісова”, – написав міністр.

За словами очільника МОН "Вона здобула освіту філолога у Шевченківському університеті. Викладала у школі українську мову та літературу. Викладала так, що діти насправді набували світогляду українця. Вона дозволяла їм бути собою і бути небайдужими, допомагала розкривати свої таланти і сприймати особливості інших. Вона влаштовувала для своїх учнів літературні вечори, організовувала в школі хори і традиційні святкування, екскурсії Україною. Мама відкривала школярам дивовижні світи — їхні внутрішні та надзвичайні місцини нашої країни. Вона ніколи не шкодувала часу для школярів. Поважала їхні думки та сприймала їх за рівних.

І через це вона була такою небезпечною для совєцької системи. Адже виховання особистостей, національно свідомих та сильних громадян, було екзистенційною загрозою для тоталітарної машини. Маму старались не допускати до викладання. Дуже прикро за цілі покоління школярів, яких кегебісти позбавили можливості працювати з таким вчителем. Але ані це, ані жодні переслідування та погрози не зупиняли мою маму бути Прикладом для оточуючих. Пам’ятаю чисельні допити, на які викликали маму кегебісти, коли батько вже був у таборах і на засланні. На деякі з них мама брала маленького мене з собою, бо не хотіла і боялася лишати самого. Я сидів поруч з нею на допиті і малював. І вона трималася так впевнено і переконливо, так, що я не відчував страху. Ми жили під постійним «наглядом» і тиском. Дорослі не дозволяли своїм дітям спілкуватися зі мною, бо «вони ж політичні». Але попри це мама робила все, аби ми з сестрою почувалися впевнено.   Сьогодні моя мама живе у країні, яка продовжує свою боротьбу за державність і суверенітет. Але моя мама живе у незалежній Україні. І вони з батьком та тисячами інших українців доклалися до цього. Я вдячний мамі за приклад — учителя і борця"   "Зі святом усіх освітян, які своєю працею допомогли і допомагають формувати покоління сильних і стійких українців. Ваша робота не завжди одразу помітна, але безцінна!", – наголосив він.  

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *