Відстрочка для студентів: хто має право, кому “не світить” і як оформити

vidstrochka dlja studentiv hto maye pravo komu ne svitit i jak oformiti 336defa - Відстрочка для студентів: хто має право, кому "не світить" і як оформити

Друга або третя вища освіта більше не даватиме право на відстрочку.

Новий закон про мобілізацію в Україні передбачає надання відстрочки від військової служби певній категорії студентів та освітян. Аби оформити відстрочку, слід буде оновити військово-обліковані дані в ТЦК та СП чи іншим методом.

ТСН.ua зібрав, що слід знати про відстрочку від мобілізації для студентів та освітян.

Які студенти мають право на відстрочку

Право на відстрочку мають:

  • студенти професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, аспіранти (контрактники та бюджетники), які навчаються за денною або дуальною формою і здобувають рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній ч. 2 ст. 10 Закону України "Про освіту" ("Складники та рівні освіти");
  • докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
  • наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Таким чином, за новим законом про мобілізацію, друга або третя вища освіта більше не даватиме право на відстрочку. Також право на відстрочку втратять особи, які здобувають другу або третю аспірантуру.

Законом про мобілізацію не передбачено обмеження права на відстрочку для студентів за віком, розповіла юристка Олена Насеко.

Юристка зазначила, що критерієм є лише послідовність здобуття освіти. Тобто, будь-який військовозобов'язаний чоловік, який здобув лише шкільну освіту, може вступити на денну форму навчання до коледжу, технікуму або університету і таким чином одержати відстрочку від мобілізації для завершення свого навчання.

Якщо військовозобов'язаний чоловік вже має професію (наприклад, закінчив технікум), він може претендувати на відстрочку від мобілізації у разі продовження навчання за цим самим фахом і в разі здобуття нового рівня освіти (наприклад, в університеті).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *