Які зміни готує законопроєкт щодо реформи дошкільної освіти

jaki zmini gotuye zakonoproyekt shhodo reformi doshkilnoyi osviti 2ec3578 - Які зміни готує законопроєкт щодо реформи дошкільної освіти

Комітет освіти, науки та інновацій підготував законопроєкт щодо реформи дошкільної освіти.

Про це повідомляє Телеграм-канал Верховної Ради України.

Як зазначив Голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Володимир Воронов, наразі закінчено роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030, який запроваджує реформу дошкільної освіти.

У документі, зокрема, ідеться про створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження, який буде впроваджуватись у дитячих садках, зокрема сімейних, яслах для дітей від 3-х місяців до 3-х років, а також передбачені мобільні дитячі садки для дітей з віддалених населених пунктів.

“Ми врахували найкращий вітчизняний і світовий досвід, а також євроінтеграційні процеси. Головна ідея – кожна дитина повинна мати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей”, – розповів депутат.

Однією з ключових новацій проєкту, за його словами, є створення Центрів підтримки батьків. У кожній громаді має бути мінімум один такий центр, який надаватиме батькам педагогічну та психологічну підтримку. Там можна буде отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси й семінари, обмінятися досвідом з іншими батьками.

Як зазначив Володимир Воронов, законопроєкт також передбачає формування гідного ставлення до працівників дитячих садочків. Уперше на рівні закону запроваджують:

  • обов’язкову умову скороченого робочого часу;
  • обов’язкову щорічну оплачувану відпустку в 56 днів;
  • помірне педагогічне навантаження;
  • можливість підвищень посадових окладів з боку громади.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *