Як знайти мотивацію до навчання: поради від МОН

jak znajti motivaciju do navchannja poradi vid mon ab22f1d - Як знайти мотивацію до навчання: поради від МОН

Постійно ставиш перед собою нові цілі у навчанні, але не досягаєш поставленої мети? Головна проблема полягає у відсутності внутрішньої мотивації. Як віднайти в собі драйвер, який допоможе досягти амбітних результатів, радять у Міністерстві освіти і науки.

Мотивація – це своєрідний драйвер, який спонукає до дій попри невдачі, негаразди й перешкоди. Вона буває внутрішня та зовнішня.

Внутрішня мотивація присутня, якщо:

  • знаєш, що рухаєшся за покликом серця;
  • віриш, що результат вартує будь-яких зусиль;
  • розумієш, що здаватися не можна.

Підписатись

Невдалі спроби, брак підтримки, сумніви, складні життєві обставини придушують внутрішню мотивацію. Однак існують дієві прийоми для її відновлення, а саме:

  • нагадування: необхідно детально описати в нотатках, для чого робляться певні дії – навчання, проходження курсів тощо. Коли стає важко досягати мети, варто переглянути нотатки;
  • рефлексія: варто частіше згадувати власні досягнення, святкувати невеликі перемоги, що мотивуватиме рухатися далі для досягнення нових цілей;
  • зосередженість на процесі, а не на результаті;
  • створення комфортних умов: необхідно знайти свій спосіб для кращого розуміння та засвоєння матеріалу. Хтось краще зосереджується в повній тиші, інші навчаються під музику. Комусь легше запам’ятовувати, малюючи схеми, дехто декілька раз читає матеріал вголос.

Внутрішня мотивація дуже стійка, адже формується з особистих бажань людини, а не під тиском зовнішніх факторів.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *