Постійно ставиш перед собою нові цілі у навчанні, але не досягаєш поставленої мети? Головна проблема полягає у відсутності внутрішньої мотивації. Як віднайти в собі драйвер, який допоможе досягти амбітних результатів, радять у Міністерстві освіти і науки.
Мотивація – це своєрідний драйвер, який спонукає до дій попри невдачі, негаразди й перешкоди. Вона буває внутрішня та зовнішня.
Внутрішня мотивація присутня, якщо:
- знаєш, що рухаєшся за покликом серця;
- віриш, що результат вартує будь-яких зусиль;
- розумієш, що здаватися не можна.
Підписатись
Невдалі спроби, брак підтримки, сумніви, складні життєві обставини придушують внутрішню мотивацію. Однак існують дієві прийоми для її відновлення, а саме:
- нагадування: необхідно детально описати в нотатках, для чого робляться певні дії – навчання, проходження курсів тощо. Коли стає важко досягати мети, варто переглянути нотатки;
- рефлексія: варто частіше згадувати власні досягнення, святкувати невеликі перемоги, що мотивуватиме рухатися далі для досягнення нових цілей;
- зосередженість на процесі, а не на результаті;
- створення комфортних умов: необхідно знайти свій спосіб для кращого розуміння та засвоєння матеріалу. Хтось краще зосереджується в повній тиші, інші навчаються під музику. Комусь легше запам’ятовувати, малюючи схеми, дехто декілька раз читає матеріал вголос.
Внутрішня мотивація дуже стійка, адже формується з особистих бажань людини, а не під тиском зовнішніх факторів.