Як в інших країнах вакцинують вчителів?

jak v inshih krayinah vakcinujut vchiteliv ca2f9c1 - Як в інших країнах вакцинують вчителів?

За даними МОН в Україні понад 80% вчителів вже щеплені першою дозою вакцини, а двома — біля 50%. В США, Італії, Франції та Іспанії вакциновано 90% педагогів.

Детальніше про вакцинацію освітян за кордоном пише УП.Життя.

Сполучені Штати Америки

За даними Білого Дому, в США вакциновано вже понад 90% працівників сфери освіти.

У більшості штатів вакцинація не є обов’язковою. Проте після фінального погодження у серпні 2021 року не лише для екстреного, а й для планового використання вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech Управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA), деякі штати чи окремі міста зробили вакцинацію проти COVID-19 обов’язковою умовою для роботи вчителем. 

Вакцинація в США, як і в Україні, є повністю безоплатною для всіх громадян.

Вчителі у США не мають слідувати спеціальному алгоритму вакцинації, а можуть отримати щеплення на загальних засадах, знайшовши найближчий пункт вакцинації. Такі пункти бувають у лікарнях, офісах сімейних лікарів, аптеках тощо. 

Із початком нового навчального року в американських школах можуть відкриватись пункти вакцинації.

Оскільки вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech є схваленою в США для використання для всіх дітей від 12 років, то пункти щеплень у школах будуть ефективним і доступним способом захисту спільноти проти COVID-19.

Вакцинуватись у таких тимчасових клініках можуть і батьки чи опікуни школярів, інші члени їхніх сімей, педагоги та персонал закладів освіти. Це не нова практика: в США і раніше так вакцинували дітей від різних захворювань.

Тому пункти у школах можуть додатково використовувати для планових щеплень тих школярів, які пропустили вакцинацію через пандемію чи щорічної вакцинації проти грипу. 

З-поміж штатів і міст з обов’язковою вакцинацією проти COVID-19 для вчителів – Нью-Йорк, Вашингтон, Каліфорнія, Лос-Анджелес і Чикаго. Нью-Йорк вимагає від усіх 148 тис. вчителів та персоналу державних шкіл, щоби вони зробили щеплення слідом за медичними працівниками і державними службовцями.

Система державних шкіл Нью-Йорка є найбільшою в країні, у якій навчається більше мільйона учнів у майже 1900 школах.

Нововведення не дозволяють шкільному персоналу і педагогам Нью-Йорка подавати негативні результати тесту на коронавірус замість вакцинації.

Найбільша профспілка вчителів США оголосила про підтримку вакцинації або тестування для педагогів.

"Зрозуміло, що вакцинація тих, хто має на це право, є одним з найефективніших засобів захисту шкіл", – заявила Беккі Прингл, президентка Національної асоціації освіти.

Незалежно від того, чи є вакцинація обов’язковою для педагогів у певних штатах, у всіх закладах освіти від дитсадків до старшої школи залишається в силі рекомендація Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) щодо носіння маски людьми віком від 2 років.

На додаток до цього CDC рекомендує школам за можливості підтримувати принаймні 1 метр фізичної відстані між учнями в класах, вентиляцію приміщень, спонукати до миття рук та дотримання респіраторного етикету, самоізоляцію в разі симптомів хвороби.

Італія

В Італії також уже вакциновано проти COVID-19 пона 90% працівників шкіл. Час та черговість вакцинації для різних груп людей різнилась в кожному регіоні країни, проте вчителі були і залишаються в пріоритеті всюди.

Наприклад, у Ломбардії на другому з чотирьох етапів вакцинації пріоритет надавався педагогам та шкільному персоналу.

Зареєструватись на щеплення освітяни можуть так само, як і всі інші громадяни Італії: онлайн або у свого сімейного лікаря. Широко інформацію про це розповсюджували безпосередньо у школах, коли щеплених освітян ще було замало.

Вакцинують проти COVID-19 традиційно в лікарнях та інших медичних установах.

Додатково до цього у всій країні розгорнули центри щеплень на спортивних об’єктах, в університетах, у виставкових центрах та на ярмарках. Загалом в Італії 65% населення старших 12 років повністю вакциновані.

Вакцинація освітян в Італії не є обов’язковою, проте для роботи у школі вчителі мають довести, що мають імунітет проти коронавірусу.

Працівники закладів освіти повинні пред’являти спеціальний сертифікат, який доводить один із трьох можливих варіантів: педагог отримав принаймні одну дозу вакцини, негативний тест на ковід або нещодавно одужав від коронавірусної хвороби.

Вчителі не зможуть працювати без такого сертифікату, і після п’яти днів відсутності їм не платитимуть зарплату.

Крім цього, багато заходів безпеки, які діяли раніше, будуть в силі і в 2021/2022 навчальному році.

З-поміж них: маски для всіх віком старше 6 років, черговість входу та виходу класів, самоізоляція для дітей із класів з випадками коронавірусу, а також навчання онлайн, залежно від епідемічної ситуації в кожному регіоні. 

Франція

У Франції немає обов’язкової вакцинації для освітян, проте майже 80% педагогів уже вакциновані двома дозами, а ще приблизно 10% чекають на друге щеплення зараз.

40,5 % французьких підлітків віком від 12 до 17 років були повністю вакциновані, а ще 20% – частково щеплені станом на початок 2021/2022 навчального року. 

Вакцинація у Франції ще з початку літа є доступною для всіх категорій громадян, проте наприкінці весни саме освітяни були пріоритетною групою для щеплення від COVID-19.

Педагоги там вакцинуються за загальним алгоритмом: реєструються онлайн, у спеціальних медичних програмах телефоном, через сімейного лікаря чи в аптеці та приходять у призначений час до пункту щеплення.

Міністр освіти Франції Жан-Мішель Бланке заявив, що школи мають бути доступними для всіх, тож сертифікат про вакцинацію вимагати ні в педагогів, ні в учнів не будуть. Але заходи безпеки у школах триватимуть. 

У Франції, як і в Україні, існує 4 рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий і червоний.

Навчальний рік у школах розпочався на жовтому рівні – це означає особисте навчання з повними класами та обов’язкове носіння маски приміщенні для всіх, хто старше 6 років. Також зараз дозволено займатися спортом у приміщенні без масок, але із соціальним дистанціюванням, а контактні види спорту заборонені. 

Із нового навчального року безпосередньо в школах Франції також буде доступна вакцинація для дітей старших 12 років, а також для педагогів і персоналу закладів освіти. 

Отримуйте актуальні новини освіти

Іспанія

За словами міністерки освіти Іспанії Пілар Алегрії, в країні вакциновано вже майже всіх освітян.

Вакцинація там є добровільною і для роботи від вчителів не вимагають сертифікату про вакцинацію. Загалом Іспанія є одним зі світових лідерів з вакцинації: щеплено вже 70% з 47 мільйонів жителів.

У різних регіонах Іспанії черговість вакцинації різнилась, але всюди педагоги були в пріоритеті. Наприклад, в Каталонії вчителів почали вакцинувати майже одразу – разом із поліцейськими, військовими та пожежниками.

Загалом же вчителі, як і всі інші громадяни, можуть записатись на вакцинацію онлайн чи телефоном та відвідати найближчий пункт щеплення. Вчителям також приходили СМС-сповіщення про нагоду вакцинуватись. А віднедавна в Іспанії з’явилась і можливість щепитись без попереднього запису в деяких центрах вакцинації.

На початку навчального року в Іспанії 75% підлітків віком від 12 років вже отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19.

Цей факт разом із високим рівнем вакцинації серед освітян дозволяє країні повернутись до повноцінного навчання у класі. Минулоріч у класі могло навчатись до 20 дітей, а тепер класи знову матимуть повноцінну наповнюваність у 25-30 школярів.

Тим не менше, деякі правила безпеки все ж залишаться в силі. Діти  в дитячих садах та початкових школах і надалі навчатимуть в так званих "бульбашках".

Це означає, що вони не спілкуватимуться із дітьми з інших груп та класів в коридорі чи на ігровому майданчику, проте всередині "бульбашки" їм не потрібно дотримуватись дистанції. 

У школах будуть і надалі використовувати маски для учнів віком від 6 років, а також буде встановлено чіткий час, коли певні класи можуть входити до школи та виходити з неї чи мати перерву. У пріоритеті залишиться і правильна вентиляція класів, заходи особистої гігієни, дезінфекція поверхонь.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *