Як тренувати пам’ять: ефективні методи від видатних діячів науки та культури

jak trenuvati pamjat efektivni metodi vid vidatnih dijachiv nauki ta kulturi c933a80 - Як тренувати пам’ять: ефективні методи від видатних діячів науки та культури

Пам’ять –  це важливий психічний процес, що створює підґрунтя для навчання та розвитку. Це здатність відтворювати через певний час інформацію, яку сприйняли наші органи чуття. Без неї неможливо навчатися, розвиватися, набувати досвід. Тому пам’ять є найважливішим інструментом, який необхідно постійно розвивати та покращувати. Експерти проєкту «Підтримай дитину» пропонують ефективні методи тренування пам’яті, які використовували видатні діячі науки та культури.

Метод Марка Твена для графічного структурування інформації

Американський письменник Марк Твен був дивовижним оратором. Він міг по декілька годин розповідати слухачам неймовірні історії, при цьому практично не користуватися конспектом. Секрет його успіху полягав в тому, що він вигадав ефективний метод структурування інформації. Увесь матеріал доповіді він умовно ділив на 5 частин. До кожної з них він схематично малював відповідне зображення, що відтворювало найяскравіші моменти, про які хотів розповісти слухачам.

Метод Айвазовського для тренування фотографічної пам’яті

Відомий художник-мариніст Іван Айвазовський, створюючи свої картини, використовував свою відмінну фотографічну пам’ять, що дозволяла відтворювати на полотні об’єкти, які викликали у глядача відчуття їхнього руху.

Щоб натренувати фотографічну пам’ять необхідно уважно подивитися на предмет, пейзаж чи людину. Після цього заплющити очі та намалювати у власній уяві побачене. Розплющити очі і порівняти результат.

Підписатись

Метод Піфагора для структурування щоденної інформації

Відомий філософ і математик славився неймовірною пам’яттю. Для її розвитку він щодня практикував одну просту вправу. Щовечора перед сном необхідно в деталях згадати події минулого дня та відповісти собі на 3 прості питання: Що мною було зроблено? Чого я не зробив? Що мені ще залишилося зробити?

Чанкінг-метод з метою групування інформації за певними принципами

Метод полягає у розділені всього масиву інформації, яку потрібно запам’ятати, на окремі групи за певним принципом, змістом чи певним шаблоном.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *