Як правильно говорити з дітьми про інвалідність: поради експертів

jak pravilno govoriti z ditmi pro invalidnist poradi ekspertiv 1218f35 - Як правильно говорити з дітьми про інвалідність: поради експертів

Через повномасштабну війну в країні щодня зростає кількість травмованих та людей з інвалідністю. МОЗ підготувало рекомендації, як реагувати на питання та правильного говорити з дітьми на тему інвалідності.

Діти зазвичай не приховують емоцій і відверто запитують дорослих про все що їх цікавить чи викликає здивування. Дорослі часто губляться, почувши відверте питання, й не можуть відповісти. В будь-якому разі реакція дорослих має бути спокійною та впевненою.

Якщо необхідно поговорити з дитиною на тему інвалідності, важливо передусім бути щирими, зважати на вік, стан та запит дитини, бути готовим до можливих запитань.

Дорослим слід бути максимально чесними з дітьми, навіть якщо не впевненні у правильності власної відповіді.

Важливо розуміти, що дитину можуть цікавити деталі, в неї може бути багато додаткових запитань, однак не бійтеся слова «інвалідність». Головне правило – насамперед говорити про людину, а не її діагноз чи стан здоров'я.

Підписатись

Говорити на цю тему треба простими словами та фразами, уникаючи складних та незрозумілих слів. Для такої бесіди достатньо навчитися базових принципів толерантності, найголовніше з яких – це розуміння, що люди – різні і це нормально. Всі ми особливі по-своєму, тому дізнаватися особливості кожної людини, враховувати їх та пізнавати, як живуть інші люди – це важливо і неймовірно цікаво. 

Дитині слід донести, що рівне та однакове ставлення до людей базується насамперед на повазі, а не на страху чи жалю. Тому важливо бачити передусім людину, яка потребує вашої підтримки і розуміння. Адже підтримка – це вже розмова на рівних. 

Поясніть дитині, що мати відмінні риси – це не є бар’єром чи перепоною для спілкування. Навпаки – це нові можливості дізнатися щось корисне та нове. 

Якщо ваша дитина спілкуватиметься з дітьми з інвалідністю, не заважайте їй, не забороняйте, а допомагайте навчатися толерантного ставлення. 

І найважливіше: якщо дитина бешкетує і ви хвилюєтесь, аби вона не травмувалася, ні в якому разі не варто лякати її, використовуючи фрази типу: «з такою поведінкою станеш інвалідом і опинишся у візку». Це найгірше, що ви можете зробити. Адже це може травмувати дитину, залякати її та сформувати в неї негативне ставлення до дітей/людей з інвалідністю. Краще поясніть, що через такі дії вона може травмуватись і тоді їй буде боляче. 

У дітей набагато менше стереотипів, порівняно з дорослими. І для того, аби дитину нічого не бентежило чи не лякало, допоможіть їй дізнатися більше про людей з інвалідністю та розкажіть про речі, які полегшують їм життя: про колісні крісла, шрифт Брайля, слухові апарати, собак-поводирів, жестову мову тощо. 

Головне правило – у розмові будьте максимально щирими. Це допоможе вам знайти потрібні слова та порозумітися. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *