Як підвищити мотивацію учнів до навчання: 5 крокова модель похвали

jak pidvishhiti motivaciju uchniv do navchannja 5 krokova model pohvali a73982b - Як підвищити мотивацію учнів до навчання: 5 крокова модель похвали

Мотивація до навчання – одна з гострих проблем сучасного вчителя та учнів, адже ефективне навчання залежить не лише від методів і форм роботи в освітньому процесі, але й від того, що відчувають діти, наскільки вони уважні, допитливі, розуміють мету навчання, здатні вийти із зони комфорту та здобути нові знання.

Для підвищення мотивації дітей до навчання важливо формувати в них цікавість до процесу отримання нових знань та навичок. Задля цього освітні експерти радять застосувати 5-крокову модель похвали.

Процес слід розпочинати з позитивних емоцій, делікатно вживаючи слова похвали, наприклад «як чудово», «неймовірно», «ти великий молодець».

Далі дається об’єктивна оцінка виконаній роботі, в якій важливо передати саму суть, наприклад «Ти наполегливо попрацював», «Робота виконана без помилок» тощо.

Наступний крок полягає в уточненні докладених зусиль та витраченого часу, що допоможе донести до учня інформацію, що його зусилля були помічені.

Наступний етап полягає у плануванні подальшого процесу взаємодії, аби успіх та зацікавленість до навчання були довготривалими. Досягти цього можна використовуючи фрази «Продовжуй в тому ж дусі», «Ти плідно попрацював».

Підписатись

Наприкінці варто закріпити досягнутий ефект: «Ти дійсно навчився виконувати такі завдання».

Успішність в навчання залежить від взаємовідносин учнів та вчителя. Важливо, щоб стосунки були побудовані на щирій зацікавленості педагога особистістю учнів, їх вподобаннями та досягненнями.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *