Як підтримати вчителям в кризовій ситуації: поради для керівників

jak pidtrimati vchiteljam v krizovij situaciyi poradi dlja kerivnikiv 88395cd - Як підтримати вчителям в кризовій ситуації: поради для керівників

Під час професійно-педагогічної діяльності вчителі часто стикаються з непередбачуваними ситуаціями, які особливо загострилися під час війни. Саме в такі кризові моменти освітяни потребують підтримки з боку керівників закладів освіти. експерти команди ГО «Підтримай дитину» надають рекомендації, як створити в колективі здорову атмосферу та допомогти її членам вистояти в екстрених ситуаціях.

Для організації злагодженої роботи в колективі керівникам закладів освіти необхідно:

  • Ознайомте колектив з чітким алгоритмом дій у можливих кризових ситуаціях, які прописані у посадових інструкціях. А також упевніться в тому, що всі знають про свою зону відповідальності та межі компетенції.
  • Щоб легко і швидко передавати важливу інформацію, створіть спільні чати для спілкування – окремо для адміністрації, педагогів та батьків. У разі кризової ситуації кожен знатиме, куди можна звертатися.
  • Важливо, щоб ваші колеги були обізнані у сфері психологічної підтримки, знали, як надати першу психологічну допомогу, як впливати на колектив в екстрених ситуаціях тощо. Тому спонукайте колег до підвищення кваліфікації у цій сфері. До того ж відповідно до змін Закону «Про повну загальну середню освіту», що були внесені 2023 року, необхідно обовʼязково виділяти 10% від загального підвищення кваліфікації вчителів на опанування компетентностями з психологічної підтримки. Простежте, аби ваші вчителі додержувалися цих рекомендацій.
  • Звертайте увагу на ознаки психологічної травми, втоми та вигорання співробітників. Пам’ятайте, що людина може мати вторинну психологічну травму навіть тоді, якщо безпосередньо не перебувала в зоні бойових дій, а вчителі як фахівці, що постійно працюють з іншими людьми, можуть мати «втому від співчуття» чи емоційне вигорання.
  • Підписатись

  • Створюйте в колективі атмосферу єднання та взаємопідтримки. У спілкуванні з колегами варто використовувати такі тези: «Ми команда», «Ми завжди на боці одне одного», «Ми з усім упораємося» тощо. Окрім цього, важливо формувати здоровий психологічний клімат у колективі. Можна організовувати спільні заходи та тімбілдінги: ігри, тренінги, екскурсії тощо.
  • Обов’язково подбайте про те, щоб ваші колеги мали час для відпочинку та відновлення. Наголошуйте на важливості дотримання режиму дня, якісного харчування та сну, адже у кризових ситуаціях важливо мати достатній запас сил для екологічного подолання негативних чинників.
  • Надихайте колектив власним прикладом. Транслюйте спокій та впевненість, які ваші колеги будуть переймати та демонструвати дітям.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *