Як боротись із російським контентом в українських школах

jak borotis iz rosijskim kontentom v ukrayinskih shkolah 994a0aa - Як боротись із російським контентом в українських школах

В деяких школах України вчителі не перестають використовувати під час навчання, перерви чи свят символи радянських персонажів. Правозахисники пояснили, як батьки можуть аргументувати свої вимоги педагогам або директорам виключити Діда Мороза, Снігуроньку або чебурашку з освітнього процесу. Юристи зазначили, що законом передбачено певні умови національно-патріотичного виховання, зокрема і у закладах освіти.

Попри це, як розповіли фахівці у коментарі Новій українській школі, у документах не йдеться про поіменний перелік радянських персонажів. За словами юридичних експертів, законотворці впевнені, що освітяни у змозі самостійно розрізнити, які образи представляють національну спадщину української держави, а які – тоталітарного радянського періоду.

Експерти запевняють, що усім громадянам варто знати про походження різних свят та інших персонажів й самостійно робити висновки про доцільність використання їх в освітньому процесі.

jak borotis iz rosijskim kontentom v ukrayinskih shkolah 5f63296 - Як боротись із російським контентом в українських школах

В законі "Про освіту" зазначено, що вчителі мають виховувати у школярів повагу до державної мови, символів, національних, історичних та культурних цінностей і вчити дбайливого ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища.

Правозахисники звертають увагу на те, що вчителі мають знати щодо впровадження Стратегії національно-патріотичного виховання та її реалізації. Зокрема, вона має реалізовуватись спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування, а також закладами освіти та науковими установами. Це невідʼємний складник гарантій національної безпеки України.

Відповідно до закону, держава має потребу у гарантіях своєї інформаційної безпеки, захисті освітніх та культурних цінностей від негативного впливу країни-агресора.

Принцип історичної й соціальної пам'яті, про який йдеться в документі, означає, що всі громадяни повинні пам'ятати про минуле народу і передавати ці знання новим поколінням. Таким чином, виховується розуміння, як жили предки, як вони боролися за країну та її культуру. Крім цього, це допомагає розвивати почуття патріотизму та поваги до культурної спадщини.

jak borotis iz rosijskim kontentom v ukrayinskih shkolah c975a8d - Як боротись із російським контентом в українських школах

У методичних рекомендаціях вчителям початкових класів радять звертати увагу на коріння української культури та традицій. Зокрема, там йдеться про те, що збереження цих цінностей допомагає зміцнювати національну свідомість та підтримувати ідентичність.

Фахівці зазначають, що у документі Міністерства освіти та науки України не враховано релігійні свята, Новий рік або 8 березня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *