Громади Житомирщини отримали 28 нових інклюзивних шкільних автобусів

gromadi zhitomirshhini otrimali 28 novih inkljuzivnih shkilnih avtobusiv e63fee3 - Громади Житомирщини отримали 28 нових інклюзивних шкільних автобусів

Напередодні Нового року 28 закладів загальної середньої освіти на Житомирщині отримали шкільні автобуси, які спеціально обладнано для маломобільних груп населення. Відтепер діти з інвалідністю матимуть доступ до очного навчання разом з однолітками.

«Торік ми отримали 22 інклюзивних автобуси від міжнародних партнерів, ще 15 закупили територіальні громади самостійно. А в переддень Нового року я з великим задоволенням передав новенькі автобуси для 28 закладів загальної середньої освіти», — зауважив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

gromadi zhitomirshhini otrimali 28 novih inkljuzivnih shkilnih avtobusiv 4689fe9 - Громади Житомирщини отримали 28 нових інклюзивних шкільних автобусів

У 2023 році на закупівлю шкільних автобусів спрямували майже 92 мільйони гривень: держава виділила 47 мільйонів гривень та понад 45 мільйонів гривень виділили громади. За ці кошти вдалося придбати 462 автобуси, з них — 51 спеціально обладнаний для перевезення маломобільних груп населення.

Щодо поточної ситуації:

  • 6256 — загальна кількість шкільних автобусів в Україні, зокрема спеціальних;
  • 269 — кількість спеціальних автобусів для перевезення дітей на кріслах колісних;
  • 134 — кількість спеціальних автобусів в опорних ЗЗСО;
  • 1912 — додаткова потреба на 2024 рік;
  • 192 — додаткова потреба у спеціальних автобусах для перевезення дітей на кріслах колісних.

Щоб усі діти на рівних умовах могли відвідувати школи очно, навчатися та спілкуватися з однолітками, державна і обласна влади спільно з громадами працюють для відновлення шкільного автопарку.

Підписатись

Коштом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та коштами місцевих бюджетів на основі співфінансування в 2024 році заплановано придбати 541 автобус. З цих транспортних засобів — 88 спеціально обладнаних.

За словами заступниці міністра освіти і науки України Євгенії Смірнової, забезпечення інклюзивними автобусами є важливим для створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю. Завдяки такому автотранспорту діставатися до шкіл і садочків зможуть також і діти з маломобільних груп населення, а це насамперед — про відкритий доступ до освіти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *